CHP İl Örgütü, Başkan Gökhan’a sahip çıktı: “Ayıplarını gizlemek için saldırıyorlar!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Belediye Meclis Oturumu’nda “Rusya ve Esad, terör örgütlerine karşı mücadele ediyor ve onun için bizi vuruyorlar” şeklindeki açıklamasının çarptırıldığını ifade eden CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, dün  12 ilçe başkanı ve bileşenleriyle birlikte basın karşısına çıktı. Ural, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanında olduklarını söyleyerek “Vicdan azabı ve utançla elleriyle yüzlerini kapatması gerekenler, arsızca Belediye Başkanımıza saldırarak kendi ayıplarını gizlemeye çalışmaktadırlar” şeklinde konuştu.

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, beraberinde 12 ilçe başkanı ve bileşeniyle birlikte Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanında olduklarını belirten bir açıklama yaptı. Dün saat 13.30’da kameralar karşısına geçen İl Başkanı Ural, yaptığı açıklamada 5 Mart 2020’de Çanakkale Belediye Meclisi’nde, İdlib’te şehit olan 37 askerimizle ilgili Başkan Gökhan’ın yapmış olduğu konuşmanın çarptırıldığını ifade ederek şöyle dedi: “Başkan Ülgür Gökhan, o konuşmada yaşanan tüm olumsuzlukların temelinde, AKP’nin uygulamış olduğu yanlış Suriye politikasının olduğunun altını çizmiştir. Güney sınır komşumuz Suriye’nin yangın yerine dönmesinde, ateşe benzin dökenler, milyonlarca insanın gözyaşından sorumlu olanlar, ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ anlayışıyla, en iyi yaptıkları işi, yine algı operasyonunu devreye soktular. 15 günde Şam’da Emevi Camisinde Cuma Namazı kılma hayali kuranları, emperyalizmin devreye soktuğu Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanlığına soyunanları, etnisite ve mezhep ayrımcılığı üzerinden yürütülen vekalet savaşlarının tarafı olanları, kanın, gözyaşının, yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların ve yabancı ülke topraklarında bombalar altında savunmasızca yaşamını yitiren vatan evlatlarının sorumlularını aramak yerine, Sayın Ülgür GÖKHAN’a saldırmaları en hafif ifadeyle vicdansızlıktır.”

“Orduyu, emperyal güçlerin bölgesel hamlelerinin bir aracı haline getirdiniz!”
Emperyalizme karşı tarihimizin en büyük direnişlerinden birinin sergilendiği, Cumhuriyetimizin önsözünün yazıldığı ve şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda Belediye Başkanı olarak görev yapmak Sayın Ülgür Gökhan ve partimiz için büyük bir onurdur. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ ilkesi ile denge/fren sistemiyle yönetilen dış politikayı ve diplomasiyi rafa kaldıran AKP iktidarı, ülkemizi ve ordumuzu emperyal güçlerin bölgesel hamlelerinin bir aracı haline getirmiş, komşu ülke toprakları ve sınırlarımız radikal dinci ve ayrılıkçı terör örgütlerinin merkezi haline gelmiştir. Bu küresel planların sonuçlarını gencecik fidanlarımız canlarıyla ödemektedir. Bu vicdan azabı ve utançla elleriyle yüzlerini kapatması gerekenler, arsızca Belediye Başkanımıza saldırarak kendi ayıplarını gizlemeye çalışmaktadırlar.

“AKP’nin yandaş medyası ve sosyal medya tetikçileri çok iyi bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk partililerin ve Sayın Ülgür Gökhan’ın yurtseverliğini hiç kimse sorgulayamaz. Çanakkale halkı, Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı bu topraklarda ,sizin bilindik yöntem ve kumpaslarınıza pirim vermez ve yapılan yeni linç girişiminizde halk nezdinde karşılık bulmayacaktır. Biz, CHP İl örgütü olarak 12 ilçe başkanımız ve tüm bileşenlerimiz ile birlikte belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna ve basınımıza saygılarımızla bildiriyoruz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com