Onlar Çanakkale’nin Emekçi Kadınları…

Çanakkale Belediyesi tarafından Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde açılan ‘Çanakkale’nin Emekçi Kadınları’ sergisi büyük ilgi gördü. Hayatını kendi emekleriyle kazanan ‘emekçi kadınların’ fotoğraflarının yer aldığı sergiye katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da “Kadınlarımız, kentimizi ögürlükçü, barışçıl ve yaşanabilir yapıyor” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’nin emekçi kadınları ve onların hikayeleri, geçtiğimiz gün Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde açılan bir sergide yayınlandı. Çanakkale Belediyesi tarafından organiz edilen sergide, kentin çalışan, emekçi kadınlarının fotoğrafları ve yaşam öyküleri vatandaşlara anlatıldı.

“ÇANAKKALE, DİŞİ BİR KENTTİR”

Serginin açılışına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Çanakkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Özlem Eryiğit, belediye meclis üyeleri, sergide fotoğrafları yer alan kadınlar, kadın dernekleri ve çok sayıda kentli katıldı. Başkan Gökhan, sergiyi gezdikten sonra ise görüşlerini dile getiren bir açıklama yaptı.

Gökhan, “Kentimizi özgürlükçü, barışçıl ve yaşanabilir bir kent yapan kadınlarımız için düzenlenen Çanakkale’nin Emekçi Kadınları Fotoğraf Sergisini ziyaret ederek kentlilerimizle buluştuk. Bu sebeple öncelikle tüm kadınlarımızın, Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Harika bir sergi olmuş. Her zaman derim Çanakkale dişi bir kenttir. Son 48 saatte de bu dişiliği çok güzel hissettim” şeklinde konuştu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com