Gökhan ve Turan Karşı Karşıya Geldiler

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Mart ayı Belediye Meclisi’nde konuşan ve İdlib hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a tepki gösterdi. Turan, “Sayın başkan önce işine odaklansın” ifadelerinde bulunurken, dün gerçekleşen bir açılışta konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise İdlib konusu ile ilgili, “Oradaki bulunan askerlerimizin, güvenliğinin çok iyi sağlanamadığı konusunda bir düşüncem var” dedi.

Mart ayı belediye meclisinin açılış konuşmasında, İdlib hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tepki gösterdi. Turan, “Sayın başkan, önce işini yapsın” dedi. Öte yandan, dün Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi’nin açılışı sırasında, başkan Gökhan kendisine yapılan eleştirilere yanıt verdi. Başkan Gökhan, “Ben sadece şunu bilirim. Oradaki bulunan askerlerimizin, güvenliğinin çok iyi sağlanamadığı konusunda bir düşüncem var. Bunda alınacak bir şey yok” dedi.

 “Haddini aşmıştır”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan” Çanakkale’miz böyle bir anlayışı, söylemi ve duruşu hak etmiyor. CHP’li Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclisi toplantısında akla ziyan bir yaklaşımla, Türkiye’nin İdlib’te terör örgütlerine destek verdiğini iddia ederek haddini aşmıştır.

“Esed’in belediye başkanı gibi konuşuyor”
Sayın Başkan Çanakkale Merkez İlçe Belediye başkanı gibi değil de adeta Esed’in belediye başkanı gibi konuşuyor. Ülgür Gökhan bu diliyle, katil Esed ve destekçilerini sevindirmiş, aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Bugün kahraman Mehmetçiklerimiz, milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için orada.

 “Sayın başkan önce işini yapsın”
Sayın Başkan yıllardır kronik sorun haline gelen sosyal konutlar, belediye binası, park, altyapı ve üstyapı gibi onlarca konuya odaklansın, önce işini yapsın” dedi.

“ÖSO ile birlikte hareket edildiği iddiası var”
Başkan Gökhan dün Sızıntı Suyu Artıma Tesisi’nin açılışı sonrasında konuyla ilgili, “Ben sadece şunu bilirim. Oradaki bulunan askerlerimizin, güvenliğinin çok iyi sağlanamadığı konusunda bir düşüncem var. Çünkü orada Rusya’nın ve Suriye’nin, terörist unsurlar olarak nitelediği, özellikle ÖSO üyeleri ile birlikte hareket edildiği iddiası var. Eğer öyle bir şey varsa, bu büyük bir sıkıntıdır. Suriye ve Rusya onları terörist olarak görüyor. Dolayısıyla askerlerimizi onlarla birlikte orada bulundurmanın bir riski vardı. Orada ne anladılar bilmiyorum ama bunu sadece ben söylemiyorum, her yerde anlatılıyor. Bunda alınacak bir şey yok…” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com