Cemre Fenomeni

Halk arasında Cemre düştü diye tabir edilen ilginç bir fenomenden bahsetmek istiyorum sizlere. Bahar başlamadan hemen önce 7 gün ara ile havaya, suya ve toprağa düştüğüne inanılan bir olay bu Cemre. Isınmaya başlıyor yani ortalık. Bilimsel bir tarafı olmamakla beraber. Gözlemlenebilir bir tarafı da var. Uydurma ya da osuruk bilgi diyemiyorsunuz çünkü gerçekten ısınıyor hava, su, toprak.

Gönüllere de düşmüyor mu?
Düşmez mi efendim. Alt komşu cıvıl cıvıl bu aralar. Sevgili yapmış sanırım. Bahar ayı ile çok ilgili olduğunu düşünüyorum bu durumun. Kendi adıma konuşayım mesela. Bahar aylarında gönül tellerim gevşer. Yaşama sevincim artar. Bunun neticesinde insanlara olan inancım ve toleransım artar. Yani ben en güzel bahar ayında kandırılırım. Bahar ayında Polis veya Savcıyım diyene hemencecik kanarım. 

Önce kendime sonra doğaya
Kendimden yola çıkarak anlamaya çalışıyorum her şeyi. O yüzden çıktığım yolda edindiğim izlenimi sizlere şöyle anlatayım. Bahar ayının gelmesi ile içine düştüğüm bu ruh hali, bu aşırı pozitif tavırlar ve ULAN İYİKİ VARIZ BE hissi insanların bir çoğunda var bence. Hatta ve hatta bence:

BAHAR AYLARINDA REFERANDUMLAR YAPSAK,

MAÇLAR SERİN BAHAR SABAHLARINDA YAPILSA

kavga çıkmaz.

İnsanın algısını öylesine değiştiriyor bu 4. Cemre dediğim olgu.

Kalplere düşüyor. Kalplere.

Kalpler cıvıl cıvıldıyor. 

Cıvılın cıvılabildiğiniz kadar.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com