Resmen yandık!

Cumhuriyet Meydanı’nın yanı başında bulunan bir dükkanda, Cumartesi günü, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın neticesinde dükkanlar küle döndü. İşletmeler binalar yangından olumsuz etkilenirken, o anlarda KPSS hazırlık kursunda bulunan öğrenciler alevleri görünce kendilerini dışarıya attılar. İtfaiye ise olay yerine 25 dakika geç gelince bir hayli tepki çekti. Çanakkale facianın eşiğinden dönerken, Çanakkaleliler göz göre göre resmen yandık dediler.

Cumhuriyet Meydanı’nın yanı başında bulunan dükkanlardan birisinde, Cumartesi günü, saat 15.45 sularında dumanlar yükselmeye başladı. Dumanlar kısa sürede alevlere dönüştü, yangın kısa sürede diğer dükkanlara ve binalara da sıçradı. 3 dükkan ve 2 binadan yükselen yangın neticesinde bölgede bir hayli panik dakikalar yaşandı.

“Kurstaki öğrenciler kendilerini dışarıya attılar”

Yangınların yükseldiği sıralarda dükkanların boş olması can kaybının önüne geçerken, KPSS kursundaki öğrenciler dumanı görür görmez kendilerini dışarıya attılar. Büyük korkunun yaşandığı anlarda, İtfaiye ekipleri olay yerine yaklaşık 25 dakika geç geldi. İtfaiye ekiplerinin olay yerine gecikmeleri vatandaşı çileden çıkartırken, kentliler ekiplere tepki gösterdiler.

“Dükkanlar ve binalar hasar gördü”

Çok sayıda vatandaşın şahit olduğu yangında, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda alevler kontrol altına alındı. Bölgede kısa sürede güvenlik çemberi oluşturularak vatandaşlar binalardan uzak tutulmaya çalışıldı. Can kaybının yaşanmadığı faciada, 3 dükkan ve 2 apartman hasar gördü. ,

“Farklı yerlerde itfaiyeler konuşlanmalı”

Çanakkaleliler trafik ışıklarının çok olduğu ve trafiğin sıkışık olduğu Çanakkale’de mutlaka meydanda ya da İskele bölgesinde bir-iki itfaiye aracının konuşlanmasını talep ettiler. 112 merkezlerinin birden farklı yerlerde olduğunu belirten kentliler, itfaiyenin de farklı bölgelerde araçlarının olması müdahale süresini kısaltır yorumlarında bulundular.

Çanakkale facianın eşiğinden döndü…

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com