“Güçlü Yönetim Etkili Sendika”

10 Mayıs 2020 tarihinde yapılması planlanan Eğitim-İş 6. Olağan Genel Kurulu için yönetim kurulu için adaylar belli olmaya başladı. Yönetim kurulu ekibi ile birlikte başkan adaylığını hafta sonu yaptığı açıklamayla duyuran Serkan Serbes, “Güçlü yönetim etkili sendika” şiarıyla aday olduğunu belirtti.

15 Şubat 2020 tarihi itibariyle genel kurul süreci başlayan Eğitim-İş Çanakkale Şubesi’nin başkan ve yönetim kurulu adayları belli olmaya başladı. İlk olarak adaylık açıklaması yapan Serkan Serbes, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Eğitim-İş Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu 10 Mayıs 2020 Pazar günü yapılacaktır. Çanakkale Eğitim-İş Şubesi’nin, yaptığı mücadele ve yarattığı etki ile toplumsal güven ve emek mücadelesindeki farklılığı ile göz doldurarak, gündemi takip eden ve söz söyleme hakkını hiç çekinmeden, emekten, sınıftan ve soldan yana kullanan bir örgüt haline geldiğini biliyoruz.

Sendikamızın bu yüksek mücadele ruhu ile Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aydınlık yolunda Cumhuriyet Değerlerine bağlı kalarak gericiliğe, bölücülüğe ve ırkçılığa karşı verdiği mücadelede Ben ve Ekibimdeki arkadaşlarım ile birlikte Çanakkale Eğitim-İş Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulunda yönetime talip olduğumuzu belirtiyoruz.

Hep birlikte ‘GÜÇLÜ YÖNETİM ETKİLİ SENDİKA‘ şiarımızla aday olduğumuzu açıklıyoruz.     Yaşasın Eğitim-İş, Yaşasın Mücadelemiz!”

Yönetim Kurulu Adayları şu isimlerden oluştu: Şube Başkanı Serkan Serbes, Şube Sekreteri Prof. Dr. Mehmet  Şahin, Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Musa Kalender, Mali Sekreter Mehmet Kurt, Örgütlenme Sekreteri Aslı Demirel Öztürk, Basın Yayın Sekreteri Caner Çimen, Eğitim Sekreteri Şafak Genç.

Denetleme Kurulu Adayları Suzan Bayramoğlu, Umut Şenel, Aydemir Kenar olurken, Disiplin Kurulu Adayları ise Ahu Kızılay Toganç, Pınar Yavuz, Oğuz Durmaz oldu.

Emel Sayın

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com