Atanmıştı seçildi

AK Parti Genel Merkezi tarafından geçtiğimiz ay göreve atanan Lapseki İlçe Başkanı Namık Ergin, hafta sonu yapılan kongrenin ardından seçilmiş başkan olarak görevine devam ediyor.

AK Parti Lapseki 7. Olağan Kongresi dün geniş katılım ile Lapseki Belediyesi Sahil Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı kongrede, kazanan göreve yeni atanmış olan Namık Ergin olurken daha önce görevinden istifa eden Mehmet Kocabıyık ise kaybeden taraf oldu.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Çanakkale Milletvekili Julide İskenderoğlu ve Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın katılarak konuşma yaptığı toplantıda, zaman zaman delegelerin itirazları sonucu gergin anlar da yaşandı. İl Başkanı Makas ile Milletvekili İskenderoğlu, konuşmalarında ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. AK Parti’li isimler, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı önceki gün yapılan meclis toplantısında devletin Suriye politikaları çerçevesinde sarf ettiği sözleri nedeniyle eleştiri yağmuruna tuttu.

4 oyun geçersiz sayıldığı kongrede 106 oy alan eski başkana karşı 273 oy alan Ergin, seçilerek güven tazelemiş oldu.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com