8 Mart’a özel eğitim düzenlendi

İŞKUR tarafından, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel, Onsekiz Mart Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde eğitim gören 8 kadın öğrenci için eğitim düzenlendi.

İŞKUR İl Müdürlüğü’nün haberine göre; Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe Özel Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde öğrenim gören 8 kadın öğrenciye üç gün süren İş Kulübü Eğitimi düzenledi. Eğitimin son gününde İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ve Şube Müdürü Ayça Çakmak katılımcı öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerle tanışan ve eğitim hakkında sohbet eden İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, ‘‘Ne mutlu ki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, böyle güzel bir toplulukla bir aradayız. Kadınlarımızın iş hayatına hazırlanması, sizin gibi geleceğimizin emanetçisi öğrencilerimizin aldığı eğitimle önce kendinize sonra ailenize ve ülkemize katacaklarında İş Kulübümüzün ve diğer birimlerimizin size destek olması bizim en büyük temennimiz. Bakanlığımızın ve kurumumuzun ana odağında sizler varsınız. İş Kulübü faaliyetlerimiz, Sosyal Çalışma Programlarımız, Kariyer Günlerimiz hepsi sizin için…’’ açıklamasında bulundu.

Şube Müdürü Ayça Çakmak ise, ‘‘Bu grubumuzda 1. sınıftan üniversite son sınıfa kadar farklı sınıflardan öğrencilerimizi görüyorum. Eğitime katılan tüm öğrencilerimizi, özellikle artık özgeçmişlerini şekillendirmeye başlayan son sınıftaki öğrencilerimizi, Ödüllü CV yarışmamıza başvurmaya ve 31 Mart’ta düzenleyeceğimiz Kariyer Gününe bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com