Meydan yangınla telef oldu

Cumhuriyet Meydanı’nın yanı başında bulunan bir dükkanda henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın neticesinde dükkanlar küle döndü.

Cumhuriyet Meydanı’nın yanı başında bulunan dükkanlardan birisinde, saat 15.45 sularında dumanlar yükselmeye başladı. Dumanlar kısa sürede alevlere dönüşerek, yangın kısa sürede diğer dükkanlara ve binalara da sıçradı. 3 dükkan ve 2 binadan yükselen yangın neticesinde bölgede bir hayli panik dakikalar yaşanırken, vatandaşlar itfaiye ekiplerine tepki gösterdiler.

İtfaiye ekiplerinin yangının başlamasından yaklaşık 25 dakika sonra alana intikal etmeleri neticesinde alevler kontrol altına alındı. Bölgede kısa sürede güvenlik çemberi oluşturularak vatandaşlar binalardan uzak tutulmaya çalışıldı. Can kaybının yaşanmadığı faciada, 3 dükkan ve 2 apartman kullanılamaz hale geldi.

Çanakkaleliler trafik ışıklarının çok olduğu ve trafiğin sıkışık olduğu Çanakkale’de mutlaka meydanda ya da İskele bölgesinde bir-iki itfaiye aracının konuşlanmasını talep ettiler. Çanakkale faciayı maddi hasarla atlattı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com