“Yeter ki Çanakkale seramiği yok olmasın”

Çanakkale’nin yetiştirdiği seramik ustalarından olan, bugüne kadar binlerce eserde imzası bulunan İsmail Bütün’e, Belediye Meclisi’nde plaket takdim edildi. Bütün’ün adı ayrıca Esenler Mahallesi’ndeki bir parka verildi.

Çanakkale’nin yetiştirdiği nacizane seramik ustalarından birisi olan İsmail Bütün, Mart ayı Belediye Meclis Toplantısı’nın konuğuydu. Bütün, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan plaket aldı ve o anlarda önemli açıklamalarda bulundu. Ben ömrümün sonuna kadar seramik üretmeye devam edeceğim diyen Bütün, yeter ki Çanakkale seramiği yok olmasın dedi.

Seramik ustası İsmail İsmail Bütün, “Ömrümün sonuna kadar seramik eserler üretmek için ben hazırım. Yeter ki Çanakkale seramiği yok olmasın. Bizler üretmezsek, seramik sanatı yok olmaya yüz tutacak. 6 dönem kursiyer yetiştirdim ve seramik üretimine katkıda bulundum. Meclis üyelerine teşekkür ediyorum…” ifadelerinde bulundu.

Bütün’ün adı, Esenler Mahallesi’nde, Özgürlük Parkı’nın bitişiğinde yer alan çocuk parkına verildi. Park artık İsmail Bütün çocuk parkı olarak varlığına devam edecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com