Şehitlerimiz mecliste anıldı

Çanakkale Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısı, geçtiğimiz gün saat 17.00’de Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ile başlayan toplantıda, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şehitlerimiz ve göçmen sorunu ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Suriye’nin İdlib bölgesinde gerçekleşen hava saldırısı sonucu hayatını kaybeden şehitlerimiz için saygı duruşu ile başlayan mecliste, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Suriye ve mülteci sorunu ile ilgili değerlendirmede bulundu.

“Şehit vermememiz için gerekli tedbirleri almalıyız”
Başkan Gökhan, Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşanan hain saldırı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan, “Şehitlerimizin gelmemesi için devlet tarafından gerekli önlemler alınmalıdır. Elbette ki ülke güvenliği çok önemli ama şehit vermememiz için gerekli tedbirleri almalıyız…” ifadelerini kullandı.

“Umarım sorun biran önce çözüme kavuşur”
Başkan Gökhan, Türkiye’nin sınır kapılarını açmasından sonra yaşanan mülteci krizi ile ilgi değerlendirmede bulundu. Başkan konuyla ilgili, “Göçmenlerin başlarına ne geleceği biliniyordu. Bile bile gidildi ve ölüm bile yaşandı. Avrupa Birligi ülkelerinin cifte standartlarını ibretle izliyoruz. Umarız o insanların daha fazla başlarına bir şey gelmeden sorun çözüme kavuşur” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com