Protokolden Kadınlar Günü mesajları

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Çanakkale’de protokolün önde gelen isimleri günün anlam ve önemine ithafen mesajlar yayınladı.

Çanakkale’de protokolün önde gelen isimleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı. İşte onlardan bazıları:

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu: “Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü  Türkiye” hedefleriyle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bu bilinç içerisinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” vesilesi ile bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar: kahraman kadınlarımıza, şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden bütün kadınlarımıza Allah´tan rahmet diliyor, kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum diliyorum. Kadının sadece bir gün değil, 365 gün yüceltildiği ve önündeki engellerin kaldırıldığı bir Türkiye özlemiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek: “Bizler kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak da bir o kadar güçleneceğimiz kanaatindeyim. Bu duygu ve düşüncelerimle; kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü yürekten kutluyor selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

TTB Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kolu Çanakkale Tabip Odası: “Kadınları değersizleştiren, ayrımcılığa ve şiddete maruz bırakan, yaşam, sağlık, eğitim, çalışma, toplumsal yaşama katılım başta olmak üzere temel insan haklarını hiçe sayan bu iklimde, biz kadın hekimler; Kadın dayanışmasının her alanda yaşattığını ve mücadeleyi güçlendirdiğini biliyor, eşitlik, özgürlük, barış ve adalet taleplerimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da yineliyoruz. Cinsiyet körü, eşitlikçi olmayan sağlık ve bilim politikalarına son! Yaşasın 8 Mart, yaşasın mücadelemiz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com