CHP’li Erkek’ten Rusya Mutabakatı’na tepki: “Askerlerimizi şehit edenlere koştunuz!”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharem Erkek, Türkiye ile Rusya arasında yapılan 5 Mart Mutabakatı’yla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Askerlerimizin şehit edilmesinden sorumlu Rusya’ya koşa koşa gidip ‘bizi kabul ettiğiniz için teşekkürler’ diye ülkemizi itibarsızlaştırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

CHP’li Milletvekili Muharrem Erkek, Türkiye ve Rusya arasında 5 Mart’ta yapılan mutabakata tepkş göstererek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2015 yılında sarf ettiği sözleri örnek göstererek şöyle dedi:

“Askerlerimizin şehit edilmesinden sorumlu Rusya’ya koşa koşa gidip ‘bizi kabul ettiğiniz için teşekkürler’ diye ülkemizi itibarsızlaştıran iktidarı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğu, 2015 yılında bakın nasıl uyarıyor! Hiç mi ders almazsınız?

Kemal Kılıçdaroğlu, 2015 yılında ne demişti?
“En başından beri Suriye politikasının yanlış olduğunu söyledik, yapmayın dedik. Yanlış yapıyorsunuz, dedik. Ama bugün emin olun iktidarda olanlar dahil kendi hatalarını kabul eder hale geldi. Bu yanlış politika 2 milyonun üstünde Suriyeli göçmene bedel ödetir hale geldi. Bu göçmenlerin kendi yurtlarını terk etmelerinin sorumlusu kimdir? Cilvegözü’nde, Reyhanlı’da patkayan bombaların sorumlusu kimdir acaba? İktidar sahiplerinin bu topluma, Türkiye’ye bu faturayı ödetmeye hakları var mıydı? Israrla söyledik, yanlış yapıyorsunuz diye. Çünkü biz komuşlarımızı seviyoruz, barış içindeyaşamak istiyoruz!”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com