45 Rus Turizm Acentesi Çanakkale’de Buluştu

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), Aralık ayında Charter seferler ile Rusları bölgeye çekmek için Rusya’nın en önemli haber kuruluşlarını ve gazetecilerinin ağırlandığı programda Rus basınının seçkin 18 üyesini Çanakkale’nin turizm merkezlerini gezdirerek Rusya’da Çanakkale’nin tanıtımını sağladı.

ÇARO’nun haberine göre; ÇARO girişimleri ile 3-7 Mart tarihleri arasında Rus turizm acente temsilcileri Marmara Bölgesinde ağırlandı. İstanbul ile başlayan gezi, Kırklareli, Edirne’nin ardından Çanakkale’de devam etti.

Tur programı boyunca turizm değerlerimizi farklı bir açıdan yeniden tanıyan ve en önemlisi de bunun tüm Rusya’da hem Rus ana akım medyası hem de turizm basının büyük isimleri tarafından öğrenileceğini dile getiren basın temsilcileri Çanakkale’nin turizm zenginliklerine basın ve sosyal medyalarında çokca yer vererek Rusya’nın en büyük tur operatörlerinin bölgemize taşınmasına vesile oldu.

RUSYA’NIN TURİZM DEVLERİ KUZEY TROAS’IN PARLAYAN YILDIZI PARION’DA
Çok özel değere sahip ve 1500 yıllık “bitmeyen bir aşkın öyküsü” nün yer aldığı Sevgililer Şapeli’nde Parion efsanesinden bir sahnenin canlandırılırken antik zmanlarda ölümsüzlüğün simgesi olan defne yaprağı tacı hediye edildi. Ardından İÇDAŞ tarafından üretimi gerçekleştirilen Parion Antik Kentine özgü püren balı ikram edildi. Parion kenti içerisinde 100 km’lik bir alanda bulunan ve sadece Kasım ayında yetişen pürenlerden elde edilen bal, Parion’a özgü antik bir bal olmasıyla Rus misafirlerimizin ilgisini ve beğenisini kazandı.

Ölümsüz bir aşkın yer aldığı şapelden sonra Biga’da bulunan Kuzey Troasın parlayan yıldızı Troya’lı Paris’in Kenti Parion, Parion kazı ekibi eşliğinde ve yan flüt müzik dinletisi ile kapılarını Rus seyahat acentas firmaları temsilcilerine açtı.

Troyalı Paris’in kenti Parion’un ziyaretinden sonra programa, ÇARO üyesi Profesyonel Turist Rehbeleri eşliğinde Avrupa’da Yılın Müzesi Finaline kalan Troya Müzesi ardından Troya Antik Kenti ziyaret edildi.

“TEK KELİME; MÜKEMMEL!”
Rusya’nın en büyük seyahat acenta temsilcileri özellikle, Biga’da bulunan Parion Antik Kenti’ni ve İstanbul’da düzenlenen “Attraction Star Awards” yarışmasında yaklaşık 80 müze arasından yılın en başarılı müzesi seçilen ve Avrupa’da yılın müzesi finaline kalan Troya Müzesi’ne hayran kaldıklarını “Tek kelime ile mükemmel! Bütün forumlarda yazacağız görebilirsiniz.” İfadelerini kullanarak dile getirdiler.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com