Terzialan’da ayı izleri

Çan’ın Terzialan beldesinde, Kabakçı’nın Çeşme dolaylarında görülen ayı izleri köylülerde paniğe sebep oldu. Çakmakçayır Muhtarı Turhan Çetin de konuyla ilgili yaptığı paylaşımda vatandaşları dikkatli davranmaları konusunda uyarırken “Çoğu belde sakini ise ayının doğal ortamının orası olduğunu, asıl korkulması gereken hayvan değil insan olduğunu’ söyledi.

Çan’ın Terzialan beldesinde son günlerde köylüler, bölgede ayı izlerine rastlamaya başladı. Kabakçı’nın Çeşme dolaylarında görülen ayı izleri bazı vatandaşlarda panik yarattı. En son 9 gün önce görülen ayı izleri, geçtiğimiz gün tekrar ortaya çıkınca Çakmakçayır Muhtarı Turhan Çetin de hem belde sakinlerini hem de civar köydeki vatandaşları konuyla ilgili uyararak, “Dikkat! 9 gün sonra ikinci kez ayı izine rastlandı” paylaşımında bulundu.

Vatandaşlar ise tedirgin olmakla birlikte hayvanın doğal ortamında bulunmasının normal olduğunu, bu devirde asıl korku yaratması gerekenin insan olduğunu söyleyerek içlerini ferah tuttuklarını kaydetti.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com