“FETÖ tarzı bir kumpasla karşı karşıyayız!”

ODATV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenaze görüntülerinin ODATV’de yayınlanması sebebiyle gözaltına alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Bu kişiyle ilgili haberler 1 hafta önce yapıldı.Üstelik OdaTV soyadını kısaltarak haberi yaptı. Buna rağmen gözaltı! FETÖ tarzı bir kumpasla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Libya’da şehit olan Mit Mensubu Sinan C.’nin memleketi Akhisar’daki cenaze görüntülerini paylaşan ODATV’nin Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, geçtiğimiz gün gözaltına alındı. Fakat haberi, Terkoğlu’ndan daha önce paylaşan pek çok basın kuruluşu, sosyal medya kullancısı hakkında hiçbir işlem yapılmadı.

Bu durum ise CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek tarafından ağır sözlerle eleştirildi. Erkek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Libya’da şehit olan MİT mensubunun bilgileri deşifre edildi diye Barış Terkoğlu gözaltında. İnsanın aklıyla alay etmeyin. Bu kişiyle ilgili haberler 1 hafta önce yapıldı.Üstelik OdaTV soyadını kısaltarak haberi yaptı. Buna rağmen gözaltı! FETÖ tarzı bir kumpasla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com