Damaktaki ‘Gelibolu’ gün yüzüne çıkıyor

Gelibolu’nun girişimci iş adamlarından Süleyman Burak Batır, son projesi “Damaktaki Gelibolu – Gelibolu Mutfak Kültürü” ile ilçenin unutulmaya yüz tutmuş yöresel değerlerini yeniden gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor.

Gelibolu’nun girişimci iş adamlarından Süleyman Burak Batır, “Damaktaki Gelibolu – Gelibolu Mutfak Kültürü” ile ilçenin unutulmaya yüz tutmuş yöresel değerlerini yeniden gün yüzüne çıkarmayı hedeflediğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Ailem Gelibolu gastronomisinin önemli aktörlerinden biri olan, firmamız Zafer’in işletmecisi olarak, 70 yıldır Gelibolu Mutfak Kültürü’nü ayakta tutmaya ve sürdürmeye devam ediyor. Ben de bu projeyi, bu kültüre hizmet etmenin aile geleneğimiz ve vefa borcu olduğunu düşünerek hayata geçirdim. Kendi imkanlarımızla bir mutfak kurup, çekimlere başladık. Sosyal medyanın gücünü de kullanarak Gelibolu Mutfak Kültürü’nü tanıtmayı ve daha geniş kitlelere ulaşmaya çabalıyoruz. En büyük dileğimiz, bundan 20-30 yıl sonra da Gelibolu Mutfağı’nın değerlerinin unutulmadan hafızalarda kalması.”

GELİBOLU MUTFAK KÜLTÜRÜ SOSYAL MEDYA ARACILIĞI İLE DUYURULACAK

Batır, sözlerine şöyle devam etti: “Gelibolulu ya da Gelibolu’ya gönül vermiş herkesi YouTube kanalımıza abone olmaya, bildiği tarif veya yemek yapılışı olan dostları da stüdyomuza konuk olmaya davet ediyoruz. Bizleri destekleyen ve projemizi takip eden tüm dostlarımızla birlikte daha da iyi noktalara geleceğimizi düşünüyoruz. Proje sonunda, YouTube kanalımızda hatırı sayılır sayıda video olacak ve bu tarifler kitap haline getirilecek, kitaptaki tarifler sahibinin adıyla tarihe kaydedilmiş olacaktır. Projeye verdiğiniz destekle hem adınızı, hem Gelibolu Mutfak Kültürü’nü geleceğe taşıyabilirsiniz.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com