“Yarınları umutla şekillendireceğiz”

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebe Haftası nedeniyle dün sabah Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törende konuşan Çanakkale SMMMO Odası Başkanı Hüseyin, “Ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz” şeklinde konuştu.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla her yıl 1-7 Mart tarihleinde kutlanan Muhasebe Haftası, bu yıl da Çanakkale’de çeşitli etkinlikler ile anılmaya başlandı. Etkinliklerin ilki, dün sabah Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Çanakkaleli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla günü yad etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı da Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Soykan yaptı.

Soykan,  yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:”Ülkemizin, şeffaf, öngörülebilir, sade ve kolay anlaşılır bir vergi sistemine sahip olması gerektiğine inanmaktayız. Bu kapsamda yapılacak, kanunların gözden geçirilmesi, vergilendirme süreçleri ile beyanname ve bildirimlerin sadeleştirilmesi ve sayılarının azaltılması gibi her türlü iyileştirme çalışmalarının destekçisi olma gayretinde olmaya devam edeceğiz.”

“Tüm kurum ve kuruluşlarımızla karşılıklı anlayış ve iş birliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalarda elde edeceğimiz her başarı bilinmelidir ki ülke ekonomimizin kalkınmasına ve gelişmesine koyulmuş bir tuğla olacaktır. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz. Ülkemizde ve mesleğimizde yaşanan sorunların dayanışmayla, iş birliğiyle ve anlayışla çözüleceğine inanıyoruz. Yarınlara umutla bakacağımız bir geleceği hep birlikte hazırlayacağız. Bu inançla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, ülkemiz ve meslektaşlarımız için daha aydınlık günler diliyorum.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com