İstihdam teşvikleri detaylıca anlatıldı

Çanakkale Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ÇASİAD) tarafından üyelere yönelik, geçtiğimiz gün KOSGEB ve İŞKUR tarafından istihdam teşvikleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Sunumların yanı sıra, geniş kapsamlı bilgilendirmeler yapıldı.

Geçtiğimiz gün ÇASİAD tarafından düzenlenen etkinlikte üyelere, KOSGEB ve İŞKUR tarafından sağlanan teşviklerle ilgili sunumlar gerçekleştirildi. ÇASİAD’ın haberine göre; Truva Otel’de yapılan toplantıya KOSGEB Müdürü Barış Alural, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, ÇASİAD Yönetim Kurulu ve ÇASİAD Üyeleri yoğun katılım sağladılar.

Toplantıda konuşan ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, ÇASİAD olarak eğitimlere, sunumlara, ÇASİAD ile gündem toplantılarımıza ve bilgi alışverişine son derece önem veren bir yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz. ÇASİAD ile gündem toplantılarımız ile siz değerli üyelerimizin bu desteklerden faydalanmanızı sağlamayı hedeflemekteyiz dedi.

Başaran’ın konuşmasının arından kürsüye gelen İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan İŞKUR’un 2020 yılı istihdam teşvikleri ve destekleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

“İstihdam teşvikleri ile ilgili geniş kapsamlı bilgilendirme yapıldı”
İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Erkan Batur Kayhan’da üyelere yönelik yapmış olduğu sunumda, vererek,  istihdam teşvikleri, ilave istihdam teşvikleri, ilave istihdam teşviklerinin süresi, kadın genç ve mesleki yeterlilik olanların belgesi, engelli istihdam teşviki, işsizlik ödeneği alanlara yönelik teşvik, asgari ücret desteği, istihdamın korunmasına ve arttırılmasına yönelik destekler, ,işbaşı eğitim programı, mesleki eğitim programları, kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu, konularında bilgilendirmede bulundu.

“Amacımız KOBİ’leri desteklemek ve uluslararası aktör haline getirmektir”
Etkinlikte en son kürsüye gelen isim KOSGEB Müdürü Barış Alural oldu. Müdür Alural, KOSGEB olarak yeni vizyonumuz teknoloji tabanlı ve katma değer üreten KOBİ’leri destekleyerek uluslararası rekabetin aktörleri haline getirmektir diyerek, KOSGEB girişimcilik destekleri, işletme geliştirme, büyüme ve uluslararasılaşma destekleri, AR – GE, teknolojik üretim ve yerlileştirme destekleri, KOBİ finansman destekleri, İŞGEM/TEKMER programı ile ilgili sunumumu yaptı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com