Güneşhan’dan sela videosuna tepki: “Partimizi karıştırmak isteyenler var!”

CHP’nin Pazar günü gerçekleşen il kongresi sonrasında sosyal medyaya servis edilen sela videosu ile ilgili geçmiş dönem CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan sert konuştu. Güneşhan, “Olayın takipçisiyiz, gereken ne ise yapacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Pazar günü gerçekleşen İl Kongresi sonrasında yeni İl Başkanı Metin Ümit Ural olmuştu. O günün akşamında geçmiş dönem İl Başkanı İsmet Güneşhan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in hedef gösterildikleri bir sela videosu yayınlanmıştı. Kısa sürede binlerce kişiye erişen video sonrası, sosyal medyada tepkiler birbiri ardına gelmiş, CHP’liler yapan bulunacaktır demişti.

“Gereken duruş gösterilecektir”
Dün partinin İl Başkanlığı’nda gerçekleşen devir teslim töreninde, geçmiş dönem İl Başkanı İsmet Güneşhan’a video ile ilgili bir çalışmanız var mı diye sorduk. Güneşhan soruya net bir dille cevap vererek, yapanlar bulunacaktır, bulunduktan sonra ise gereken duruş gösterilecektir dedi.

“Konunun takipçisiyiz”
Güneşhan konuyla ilgili, “Bu videoyu hiçbir CHP’linin yaptığına inanmıyorum. Gerçek Cumhuriyet Halk Partililer bunu yapmazlar. Biz bu olayın üzerine gidiyoruz. Bazı Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızda zan altında bırakılıyor. Sayın başkanımızla bu işin üstesinden geleceğiz. Konunun takipçisi olacağız. Bizi birbirimize düşürmek için yapılan bir olaydır. Kendi içimize sızmış olanlar tarafından yapılmışsa bile gereğini yaparız, duruşumuzu gösteririz “  dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com