“Dilenci değil, emekliyiz!”

Çanakkale Tüm Emekşi Sen şubesi, emeklilere verilen promosyonların 2 bin TL bandına çekilmesi için Türkan Saylan Tesisleri’nde imza kampanyası düzenledi. Üyeler, “Bizler emekliyiz, dilenci değiliz” diyerek haklarını talep ettiler.

Tüm Emekliler Sendikası Genel Kurulu, yapılan görüşmeler sonucunda tüm yurt genelinde emeklilere verilen promosyonların 2 bin TL bandına çekilmesi için imza kampanyası başlatılmasına karar verdi. Çanakkale Tüm Emekli Sen Şubesi de bu doğrultuda harekete geçti. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen sendikalılar, eşit ve ve yeterli promosyon için imza toplamaya başladılar. 2-3 gün daha devam edecek eylemlerin sonrasında, toplanan imzaların Tüm Emekliler Sendikası Genel Kurulu’na gönderileceği ve oradan da ilgili bakanlığa iletileceği öğrenildi.

SGK kesintiyi yalanladı
Öte yandan SGK, emeklilerin maaşlarından kesinti yapılacağı iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın-yayın organlarında ‘SGK’da çok konuşulacak çalışma’ şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür.

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com