CHP’de ortak hedef İktidar

Pazar günü İl Kongresi gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi’nde delegelerin tercihi Metin Ümit Ural’dan yana olmuş ve Ural geçtiğimiz gün mazbatasını almıştı. CHP Çanakkale İl Başkanlığında mazbata sonrasında, dün devir teslim töreni gerçekleşti. Partinin anahtarı ve mührü yeni sahibi İl Başkanı Metin Ümit Ural’a teslim edildi. Güneşhan ve Ural yapmış oldukları konuşmada, iktidar vurgusunda bulundular. Ural, “Geçmişe sünger çekeceğiz, iktidara giden yolda kol kola yürüyeceğiz” dedi.

Çanakkale’de büyük bir heyecana sahne olan CHP İl Kongresi’nde zaferle çıkan Metin Ümit Ural olmuştu. İsmet Güneşhan ve Metin Ümit Ural arasında gerçekleşen yarış tamamlanmış ve Ural yeni İl Başkanı olarak ipi göğüslemişti. Dün CHP İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti. Gerçekleşen törende geçmiş dönem İl Başkanı İsmet Güneşhan, yeni Başkan Metin Ümit Ural’a partinin anahtarını ve mührünü teslim etti. Başkanların yapmış oldukları açıklamada, iktidar vurgusu yapıldı.

Geçmiş dönem CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Pazar günü il kongremizi, partimize, Çanakkale’mize yakışır bir şekilde gerçekleştirdik. Kongre sonucunda, üyelerimiz Metin Ümit Ural arkadaşıma ve ekibine iki yıl partiyi yönetme görevi vermiştir. Bizde geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlar olarak kendilerine partinin mührünü ve evraklarını teslim edeceğiz.

“CHP halkın ortak umududur”
Cumhuriyet Halk Partisi bugün halkın ortak umududur. İçinde bulunduğumuz koşullar ortadadır. Şu anda umut Cumhuriyet Halk Partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi şu anda iktidar olmaya en yakın siyasi partidir.

“Yeni seçilen yönetimimizin emrindeyiz”
Partimizi dışarıdan karıştırmak isteyen birçok güç vardır. Biz partililer olarak sorumluluk bilinciyle bu karıştırmalara uymayacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde, halkın beklentisi olan partimizi iktidara getirmek için canla başla çalışacağız. Bundan sonra yeni seçilen il yönetimimizin emrindeyiz. Ne görev verirlerse, yerine getireceğiz. İktidara yürümek için canla başla çalışacağız” dedi.

“Bayrağımızı en son iktidara taşıyacağız”
Yeni CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Baştan beri söylediğim gibi bu bir bayrak taşıma yarışıydı. Bayrak yarışlarında etaplar vardır, etapların sonunda ise sonuç alınır. Biz şu anda değerli yönetimimizden görevi devraldık. Bizim en son bayrağımızı taşıyacak olduğumuz yer iktidardır. İktidarda o bayrak sonuca ulaşmış olacaktır.

“Kol kola gireceğiz”
Geçmişe, her şey sünger çekeceğiz. İktidara gidilen yolda hepimiz kol kola gireceğiz, omuz omuza mücadele ederek başaracağız. Hepinize burada olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com