“28 Şubat darbesini unutmayacağız”

Çanakkale Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Resul Can tarafından 28 Şubat’la ilgili yayınlanan açıklamada “Milleti tasfiye, vesayeti takviye etmeyi amaçlayan 28 Şubat darbesini unutmayacağız” denildi.

Çanakkale Eğitim Bir Sen’in haberine göre; Sendikanın Şube Başkanı Resul Can, 28 Şubat’ın yıl dönümü sebebiyle açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’de tarihe 28 Şubat postmodern darbesi olarak geçen 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu kararlı üzerinden 23 yıl geçti. Devletin silah kullanmadan ancak devletin bütün kurumlarını bir vesayet kurumuna dönüştürerek milletin üzerinden silindir gibi geçirdiği 28 Şubat darbesiyle milletin öz değerlerine, inançlarına, varlık ve hayatiyetine kast edilmek istendi. Milletin maşeri vicdanında telafisi imkânsız yaralar açıldı. Arkasında emperyalist odakların olduğunu gayet iyi bildiğimiz bu darbeyle vesayet sistemi güçlendirildi, hayatın her alanında önüne konulmuş engelleri aşmaya başlayan milli irade baskılandı. Darbeci zihniyet ve kadrolar, dini hayatı kamusal alandan kovmakla kalmadı, ülkeyi yağmacıların talanına, emperyalizmin sömürü araçlarına açtı.”

“KAHROLSUN İLKEL VESAYET DÜZENİ, YAŞASIN MİLLET İRADESİ!”
“Bizler Eğitim-Bir-Sen olarak, her zaman sivil iradeden, özgürlüklerden ve adaletten yana olduk; 28 Şubat’la hesaplaşmanın, yasakları kaldırmanın, özgürlük alanlarını genişletmenin mücadelesini verdik. Aynı azim ve kararlılıkla vesayete, darbeci zihniyete karşı verdiğimiz mücadeleyi, bu ülke aynı acıları bir daha yaşamasın diye kesintisiz sürdürdük, sürdürüyoruz.”

“Bizler, milleti tasfiye, vesayeti takviye etmeyi amaçlayan bu darbeyi, arkasındaki güçleri, darbenin açtığı yaraları, ürettiği mağduriyetleri, karanlık ilişkilerini, arkasındaki ideolojik anlayışı, millet düşmanlığını unutmadığımız gibi, her zaman bu anlayışa ve sinsi işleyişe karşı teyakkuzda olunsun diye çocuklarımıza, gençlerimize ve gelecek nesillere de anlatacağız, unutturmayacağız. Kahrolsun ilkel vesayet düzeni, yaşasın millet iradesi!”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com