Limak Enerji’ye bir ödül daha

Enerji sektörünün bir araya geldiği, 3.Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde, Limak Enerji rüzgarı esti. Limak Enerji, gerçekleşen zirvede “Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünün sahibi oldu.

Enerji politikalarına yön vermek amacıyla, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde, İstanbul’da, geçtiğimiz gün 3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi düzenlendi. Zirve, sektör devlerini buluştururken, zirve boyunca düzenlenen panel ve oturumlarla da ulusal ve küresel enerji gündemi ele alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in önemli açıklamalarda bulunduğu zirvede kurumsal sosyal sorumluluk ödülleri de verildi. Limak Enerji’nin fatura ve abonelik işlemlerinde kullanılan kağıtların doğaya yeniden kazandırılması ve tüketilen kağıt miktarını dengelemek amacıyla başlattığı Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi, 3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde ödüle layık görüldü.

Yalnızca faaliyet alanında değil, toplumu ilgilendiren sosyal konularda da projeler üreten Limak Enerji’nin çevrenin korunması amacıyla hayata geçirdiği Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi kapsamında 4000 ağaç doğaya kazandırılırken; 200 ton kağıt tasarrufu yapılacak, 5 milyon litre su kaybı, 19 bin kg atığın doğaya karışması ve 272 ton CO2 salınımı önlenmiş olacak. Limak Enerji, bu proje ile kağıt ayak izini sıfırlarken, tüm müşterilerini elektronik faturaya geçmesi konusunda bilinçlendirerek, gelecekte tamamen dijitalleşmeyi hedefliyor.
Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com