En güzel deve belli oldu

Bayramiç Belediyesi’nin düzenlediği deve güreşleri festivali öncesinde, kortej ve deve güzellik yarışması gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören yarışmada 11 deve, dereceye girmek için yarıştı. Develerle birlikte oluşturulan korteje ilgi büyüktü…

Bayramiç Belediyesi tarafından organize edilen  deve güreşleri festivali öncesi, kortej ve deve güzellik yarışması yapıldı. Otogar alanından başlayan ve Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’un ev sahipliğinde gerçekleşen korteje İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Sezer, CHP İlçe Başkanı Emin Fidan, İyi Parti İlçe Başkanı Ziya Erol, başkan yardımcıları Ahmet Karadeniz ile Hasan Ferdi Yılmaz, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kortejde halkı selamlayan Başkan Uygun’a ve sergilenen develere ilgi büyüktü. Yıldırım Akbulut Meydanı’nda sona eren kortej sonrası deve güzellik yarışması düzenlendi. Meydanı dolduran vatandaşlar, renkli görüntüler oluşturdu. 11 devenin katıldığı yarışmada 1.’liği Milas’tan Hermias, 2.’liği Bodrum’dan Kanka ve 3.’lüğü Aydın’dan Yörük Ağası elde etti.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com