“Seçildiği bölge için çalışmalı!”

Güneşhan’dan Başkan Gökhan’ın ‘ilçe gezmelerine’ eleştiri:

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, dün parti il binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. CHP Genel Merkezi’nden Çanakkale’de yeni bir il binası yapılması için 2,5 milyon TL destek sağlandığını açıklayan Güneşhan, bir yıl içinde yeni binalarına kavuşacaklarının müjdesini verdi. Güneşhan, aynı zamanda il başkanı seçimlerine de değinerek Başkan Gökhan’ın Metin Ümit Ural’a desteğini açıklaması ve onun adına oy istemesiyle ilgili “Başkan’ın elbette ki bir tarafı olabilir, delegelerden kendi adayına oy da isteyebilir, buna diyecek bir şeyim yok. Ancak elbette bir belediye başkanının asli görevi seçildiği bölge için çalışmaktır” yorumunda bulundu.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, dün CHP İl Binası’nda basın mensuplarının karşısına çıkarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Güneşhan, saat 13:00’da başlayan toplantısında ilk olarak ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çıkmazla ilgili görüşlerini açıkladı. Kurtuluşun CHP’de olduğunu dile getiren Güneşhan, bunun için ise var güçleriyle çalıştıklarını ifade ederek yakın zamanda gerçekleştirilecek il başkanlığı seçimlerine değindi ve şöyle konuştu:

“KAZANAN ADAY DEĞİL, PARTİ OLACAK”
“Önümüzdeki 23 Şubat’ta il kongremizi gerçekleştireceğiz. Şunu belirtmek isterim ki, kongreler bizim için bayramdır, şölendir. Bu vesileyle tüm partililerimizi, il kongremize davet ediyorum. Kongremizin Çanakkale’ye ve partimize yakışır bir şekilde gerçekleşeceğine olan inancım da tam. Kaldı ki kim kazanırsa kazansın, CHP’de kazanan taraf her zaman partidir.”

İsmet Güneşhan, öte yandan sorulan bir soru üzerine Başkan Ülgür Gökhan’ın CHP İl Başkan adayı Metin Ümit Ural’a desteğini açıklamasıyla ilgili yorumda bulundu. Başkan’ın bir tarafı olmasının makul olduğunu ve kendi desteklediği aday için delegelerden oy talep etmesinin ise normal olduğunu vurgulayan Güneşhan şöyle dedi:

“BİR BELEDİYE BAŞKANININ ASLİ GÖREVİ SEÇİLDİĞİ BÖLGE İÇİN ÇALIŞMAKTIR!”
“Bu elbette demokratik bir yarış. Daha önce merkez ilçe seçimlerine tek liste gittik. Ama iş İl Başkanlığına gelince Merkez ilçe ve Belediye Başkanımızın desteklediği bir aday daha çıktı karşımıza. Neden böyle oldu ben bilmiyorum ancak ben birilerinin icazeti ile desteği ile aday olmadım. Sayın Ülgür Gökhan bizim belediye başkanımızdır. Ve kendisinin şu an iki aday arasından, birinin lehine taraf olmasının benim açımdan hiçbir sakıncası yoktur. Kendisi ilçeleri dolaşıp kendi adayına oy da isteyebilir ancak tabii ki bir belediye başkanının asli görevi seçildiği bölge için çalışmaktır. Bununla birlikte zaten tüm delegelerimiz özgür iradeleriyle oylarını kullanacaklardır. Ben, il başkanı olarak iki yıl görev yaptım. Bu süre boyunca oldukça iyi bir dönem yaşadık. Çanakkale’nin hak ve hukuklarını en iyi şekilde koruduk. Yaptıklarımız ortada… Ben bu yüzden üye ve delegelerimizin sağduyusuna inanıyorum. Ne karar vereceklerini hep birlikte göreceğiz.”

“2,5 MİLYON TL DESTEKLE YAPILACAK”
Başkan Güneşhan, açıklamalarında CHP Genel Merkezi tarafından Çanakkale’ye yeni bir CHP İl Binası için sağlanan 2,5 milyon TL’lik desteğe de değindi. Güneşhan, “Yeni binamız Cumhuriyet Meydanı’nın arkasında bulunan Bombacı Hasan ile spor salonunun arasındaki yer olacak. Yaklaşık 2,5 milyon TL’lik bir destekle 1 yıl gibi bir süre içinde yapılacak. CHP’ye, Çanakkale’ye yakışır bir bina olacak. Ben bunun için en başından beri koşulsuz desteğini veren başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com