Tabyalardaki kafeteryalar ihaleye çıkıyor

Geçtiğimiz sene tamamlanan ve vatandaşların kullanımına açılan Hamidiye Tabyaları içerisinde henüz, hizmet veren bir işletme ve kafeterya açılmadı. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, tabyaların içerisinde bulunan kafeteryaların ihaleye çıkacağını duyurdu. İhale kapsamında 3 adet bağımsız bölüm bulunduğu belirtildi.

Tamamlandıktan sonra herhangi bir hizmet verimi olmayan Hamidiye Tabyaları, bugüne kadar vatandaşın en çok merak ettiği konuların başında geldi. Tabyalar açıldıktan sonra, orada bir işletme kurulacak mı? Kurulacak olan işletme belediyeye mi ait olacak? Kafeterya mı çay bahçesi mi olacak?

Bu soruların kısmen cevabı geçtiğimiz gün bulundu. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, tabyaların içerisinde bulunan 3 adet bağımsız bölümün ihaleye çıkacağı duyuruldu.

“İhale 28 Şubat Cuma günü yapılacak”
Alan Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda, “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na Tahsisli, Anadolu Hamidiye Tabyaları İçerisinde Bulunan Kafeteryaların Kiralanması İşi yapılacaktır. İhale kapsamında 3 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. İhale 28 Şubat Cuma günü saat 11.00’da, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kemalpaşa Mahallesi Kilye mevki Eceabat’ta gerçekleştirilecektir.

“İşin süresi 8 yıldır”
Muhammen bedel aylık 24 bin TL + KDV’dir. Geçici Teminat Tutarı aylık kira bedelinin %3’ü olan 69 bin 120 TL’dir.

İşin süresi yer tesliminden sonra verilecek olan taahhütnamenin (maksimum 3 aylık süre içerisinde) yerine getirilmesinden itibaren 8 yıldır. İsteklilerin tekliflerini ihale günü saatine kadar Başkanlığın ihaleyi yapacağı adrese teslim etmesi gerekmektedir. Teklif şartları ihale tarihini takip eden 90 (doksan) gün süre ile sabit kalacaktır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com