Sözde her şey çok güzel olacaktı(!)

Çanakkaleli bir hayvansever, Esenler’de Barış Caddesi üzerinde bulunan kedi köyünün içler acısı halini görüntüledi. Çanakkale Belediyesi’ne ait yerde, kedilerin ne yiyecekleri mama ne de içecekleri temiz suları vardı. Hayvansever, bu üzücü tablo karşısında ise “Burada çalışan insanlar var ve bunlar bir de maaş alıyorlar. Yazıklar olsun, sözde her şey çok güzel olacaktı!” şeklinde sitem etti.

Çanakkale Belediyesi’ne ait Esenler’de Barış Caddesi’ndeki Kedi Köyü, içler acısı halde… Köyde ne doğru düzgün kedi kalmış ne de kalan kedilere yiyecek mama, içecek su… Bu üzücü tabloyu Çanakkaleli Özlem Burkan adındaki bir hayvansever görüntüledi. Burkan, duruma adeta isyan ederek şöyle konuştu:

“YAZIKLAR OLSUN!”
“Çanakkale’de kedi köyünün durumu; mama kapları bomboş, toplasanız 10-15 tane kedi var. Dışarı çıkan kedilere de araba çarpıyor, hepsi ölüyor. Kapılar zaten açık, herkes kafasına göre girebiliyor. Su kapları pislik içinde, ne zaman temizlendiği bile belli değil, su bile uzun zamandır konmamış. Sözde buralara kulübeler yapılmış ama içinde ceset bile bulunabilir biraz karıştırsanız. Sözde burada çalışan insanlar ve bir de maaş alıyorlar. Gerçekten yazıklar olsun. Sözde her şey çok güzel olacaktı(!) Bu bölgedeki hayvansever arkadaşlara da şunu söylemek istiyorum; neden bu kadar ilgisizsiniz? Burayı neden böyle bırakıyorsunuz? Böyle içler acısı bir durum olamaz.”

“BU CANLAR BU HALDEYKEN ALDIĞINIZ MAAŞI NASIL YİYORSUNUZ?”
Daha önce de başka bir hayvansever, kedi köyünde ölüme terk edilmiş canlardan birini kameraya alarak “Allah vicdan versin!” sözleriyle sitem etmiş ve şöyle demişti: “Çanakkale Kedi Köyü güzel, diyen arkadaşlar bunları gördünüz mü? Belediyenin veterineri ne yapıyor acaba oturarak mi maaş alıyor? İnsanın mevkii yeri ne olursa olsun önce Allah vicdan versin! Bu can sizin gözünüzün önünde bu haldeyken siz aldığınız maaşı nasıl yiyorsunuz? Yazıklar olsun sizlere!”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com