‘Müzede Selfie Günü’nde kazananlar belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, her yıl 15 Ocak’ta kutlanan ‘Müzede Selfie Günü’ kapsamında selfie yarışması düzenlenmişti. Geniş katılımın olduğu yarışmada kazananlar belirlendi. Öğretmen Burcu Kandemir’in, Troya Müzesi’ni ziyarette öğrencileriyle çektiği fotoğraf de ödüle layık görülenlerden biri oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Müzede Selfie Günü kapsamında geçtiğimiz günlerde bir yarışma düzenlendi. Yarışmaya sosyal medya kullanıcıları yoğun ilgi gösterdi. Müzelerin uluslararası tanıtımının sağlanması amacıyla yapılan yarışmada sosyal medya kullanıcıları, müzeleri ziyaretlerinde çektikleri selfieleri paylaştı. Paylaşıma #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ekleyen kullanıcılar böylelikle yarışmaya da katılmış oldu.

Müze kart ve Devlet Opera ve Balesi’ne davetiye kazandılar
Ve en nihayetinde geçtiğimiz gün Bakanlık bünyesinde gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda kazananlar belli oldu. Öğretmen Burcu Kandemir’in, Çanakkale Troya Müzesi’ni ziyarette öğrencileriyle çektiği fotoğraf ile ödüle layık görüldü. Diğer ödülün sahibi ise Albert Chamorro’nun Efes Antik Kenti’nde çektiği fotoğraf oldu.

Yarışma sonuçlarının açıklanmasının ardından Öğretmen Kandemir’e müze kart, Albert Chamorro’ya ise Devlet Opera ve Balesi’nden davetiye ödülü takdim edildi.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com