Kitap Festivali Kapılarını Açıyor

Biga Belediyesi ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 22 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde Biga Kitap Festivali düzenlenecek.

Biga Belediyesi ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 22 Şubat 2020 Cuma – 1 Mart 2020 Pazar tarihleri arasında düzenlenecek olan Biga Kitap Festivali program içeriği hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere Biga Belediyesi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın, Meclis Üyesi Jale Kırbaş, Özel Kalem ve Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Yavuz, Biga’daki kitabevi sahipleri ve basın mensupları katıldı.

FESTİVAL 9 GÜN SÜRECEK
Toplantıda konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Biga Kitap Festivali tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Öncelikle bu süreçte bize destek olan Biga’daki kitabevlerimize, Milli Eğitim Müdürümüze ve müdür yardımcımıza çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlik hep birlikte istişareler sonucunda ortaya çıktı. İnşallah çok güzel bir şekilde kitap festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalimize 28 yazarımız katılacak. Yerel dinamiklerimizden Biga’daki dört kitabevinin temsil ettiği 24 yayınevini yer alacak. 14 söyleşimiz, 23 imza programımız olacak. Özellikle 9 gün süren kitap festivalimizin her akşamı söyleşi ve imza programı gerçekleşecek. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Bigalı yazarların onur konuğu olarak katılacağını ifade eden Başkan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“KİTAPLARA İHTİYACIMIZ VAR”
“Bizler bir kitap medeniyetinin çocuklarıyız. Hayatı anlamlandırmak, istikamet üzere yaşamak için kitapla şereflenmiş bir milletin mensuplarıyız. Hepimizin hemfikir olduğu gibi kitapların hayatımızda çok önemli ve özel bir yeri var. Daha iyi bir insan, daha iyi bir toplum olabilmek ve geleceğimizi doğru inşa edebilmek için kitaplara ihtiyacımız var. Okuyan insan her zaman bilgili ve hayatında başarılı olur. Okuyan kişinin, düşünceleri gelişir, hayatı ve insanları daha iyi kavrar, yaşama gücü ve hayata karşı cesareti artar. Kitap Festivali’miz hem halkımızın hem de yarınlarımızın teminatı öğrencilerimizin okul derslerinin yanı sıra kitaplarla haşır neşir olması, kitap okuma alışkanlığı kazanması, kitaplarla buluşması için düzenlediğimiz kültürel bir etkinliktir.”

“Özverili emeklerle organize ettiğimiz bu özel etkinliğin öğrencilerimize ve eğitimlerine vermiş olacağı katkıyı çok kıymetli ve değerli buluyoruz. Okumak, insan hayatı gibi uzun bir yolculuk olduğu için öğrenci kardeşlerimizin de yarınlarına büyük fayda sağlayacak Biga Kitap Festivali’mizin hayırlı olmasını diliyorum.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com