“Yeni fikirler hep gençlerden çıkıyor”

TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Orçun Oktay, geçtiğimiz günlerde, Ankara’da Odalar ve Borsalar Birliği’nde, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanları toplantısına katıldı. Toolantıya ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Sarınay’da katıldı. Toplantı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Hisarcıklıoğlu, toplantıda yaptığı konuşmasında, gençliğin önemini vurgularken, yeni fikirler hep gençlerden çıkıyor dedi.

TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığı’nın haberine göre; TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Orçun Oktay; geçtiğimiz gün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanları toplantısına katılım sağladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Sarınay’ın teşrif ettiği, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıda TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları ve TOBB Genç Girişimciler Kurul Üyeleri yer aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında “Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü” imzalandı.

“Ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini misyon edindik”
Hisarcıklıoğlu, ülkenin ve milletin refahı, zenginliği için girişimciliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Girişimciler ne kadar güçlüyse, ekonomi de o derece güçlü ve rekabetçi olur. Yeni fikirler, dünyayı değiştiren inovasyonlar, hep gençlerden çıkıyor. İşte bu nedenle, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi misyon edindik.” değerlendirmesinde bulundu.

“Gençleri hayata en iyi şekilde hazırlamalıyız”
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise törenin açılışında yaptığı konuşmada, Bakanlığın ana çalışma alanının gençlerin hayata en etkili şekilde hazırlanmalarını temin etmek olduğunu belirtti. Kasapoğlu, Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldiklerinde gençlere sunulan imkânların daha fazla nasıl geliştirilebileceğini, Türkiye’nin girişimci ekosistemini besleyecek ne gibi yeni uygulamalar başlatılabileceğini görüştüklerini, genç insan kaynağını nicelik ve nitelik olarak desteklemek ve çalışma hayatına geçişi kolaylaştırmak için atılacak adımları masaya yatırdıklarını belirtti.

“Çalışmalara destek sağlayacağız”
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan “Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolünün hayırlı olmasını diliyorum. TOBB Çanakkale GGK olarak protokol kapsamında yapılacak olan çalışmalara bizlerde destek sağlayacağız.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com