“Üç maymunu oynuyorlar”

ÇTSO Şubat ayı meclis toplantısında, ÇTSO Meclis Üyesi Burak Kunt ve Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu önemli açıklamalarda bulundular. Çanakkale hasta bir şehir cümlesi ile sözlerine başlayan Kunt, Çanakkale dalış turizmi ile çalışma yaptıklarını, belediyede komisyon kurulduğunu, ama bir toplantı dahi yapılmadığını belirtti. Kunt, “Çanakkale’nin en büyük problemi kapalı kapılar ardında yapılan siyasettir” dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ise, “Maalesef birçok şey yapılıyormuş gibi yapılıyor, ondan sonra da yok diye siyaset malzemesi yapılıyor. Bunu sadece Belediye yapmıyor başka yapan kurumlarımız da var” açıklamasında bulundu.

ÇTSO Şubat ayı meclis toplantısı önemli açıklamaların yapıldığı bir toplantı oldu. Toplantının sonlarına doğru, dalış turizmi ile ilgili çalışmalarda bulunan ve projeler geliştirilmesi gerektiğini belirten meclis üyesi Burak Kunt konuşmada bulundu. Kunt, Belediye Meclisi’nde, dalış turizmi ile ilgili bir komisyon kurulduğunu ve komisyonun Eylül ayından beri bir toplantı dahi yapmadığını belirtti.

Kunt aynı zamanda yerel iktidar partisinin iki tane meclis üyesi toplantıya katılmıyor, arıyoruz açmıyor, mesajlara cevap vermiyorlar dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ise Kunt’un açıklamalarından sonra söz aldı ve “Şimdi Meclis üyesi olarak sizin iletişime geçemediğiniz Belediye ile de ben konuşmamın son bölümünde belirttim defalarca yazışıyoruz aynı şey. Yani kör ve sağırı oynuyorlar, üç maymunu oynuyorlar, bu yazıların hepsinin tarihi var” ifadelerinde bulundu.

“Çanakkale hasta bir şehir”
ÇTSO Meclis Üyesi Burak Kunt, “Maalesef ki Çanakkale hasta bir şehir. Çanakkale’m, güzel memleketim, doğduğum, büyüdüğüm bu güzel şehir, potansiyeli ile dünyayı kıskandıran bir şehir olmasına rağmen rakip şehirlere ve global dünyanın değişim hızına hiçbir zaman ayak uyduramayan, fırsatları her geçen gün kaçıran bir şehir.

“Komisyonda bir tek toplantı bile yapamadık”
Çanakkale dalış turizminde ciddi bir atılım yapmakta bu da çok önemli bir konu. Bu konuyu bizzat ben Temmuz 2019 Belediye Meclisi toplantısında bir sunumla detaylı bir sunumla dikkat çektim ve bir komisyon kurulmasını istedim. Eylül 2019 ayında da bu Turizm Komisyonunu kurduk fakat ne yazık ki Eylül’den bugüne kadar Çanakkale Belediye’sinin bu komisyonunda tek bir toplantı dahi yapamadık. Bakın Eylül’den bugüne.

“Hiçbir toplantıya gelmiyorlar”
Yerel iktidar partisinin iki tane Belediye Meclis Üyesi toplantıya katılmıyor. Hiçbir toplantıya gelmiyorlar. Bir başkan ve başkan yardımcısı bile seçemedik. Telefon ile arıyoruz, telefonlara çıkmıyorlar, mesaj atıyoruz, mesajlara cevap vermiyorlar.

“En büyük problem, kapalı kapılar ardında yapılan siyaset”
Ben Çanakkale’nin en büyük probleminin kapalı kapılar ardında yapılan siyaset olduğuna inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

“İktidar Ankara’da, yerel olan Belediye”
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Burak Bey aynı zamanda Belediye Meclis üyesi. Yani o turizm toplantısına yerel iktidar dediniz ya Belediye’yi kastediyorsunuz herhalde. İktidar bir tane Ankara’da, yerel olan Belediye…

“Kör ve sağırı oynuyorlar”
Şimdi Meclis üyesi olarak sizin iletişime geçemediğiniz Belediye ile de ben konuşmamın son bölümünde belirttim defalarca yazışıyoruz aynı şey. Yani kör ve sağırı oynuyorlar, üç maymunu oynuyorlar, bu yazıların hepsinin tarihi var. Sizi de anlıyorum Belediye Meclis toplantılarını, kestiriyorlar orada pek konuşamıyorsunuz buradaki özgürlük pek orada yok.

“Mikrofonlar açılıyor, kapanıyor, bağırılıyor, çağırılıyor…”
Mikrofon açılıyor, kapanıyor, bağırılıyor, çağırılıyor, agresif tutumlar çok doğru söylüyorsunuz. En azından insanlar içlerinden geçenleri çok rahat bir şekilde ifade etmeli. Birilerinin hoşuna gitmese de veya burada oturan başkalarının hoşuna gitmese de en azından dinlenilmeli. Ondan sonra da kalkıp cevap verilecekse de belli bir üslupla verilmeli.

“Birçok şey yapılıyormuş gibi yapılıyor”
Maalesef birçok şey yapılıyormuş gibi yapılıyor, ondan sonra da yok diye siyaset malzemesi yapılıyor. Bunu sadece Belediye yapmıyor başka yapan kurumlarımız da var. Onun için bir şeyi bizim üslubumuz bir şeyi yapmak olmalı, yapmak için mücadele etmek olmalı” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com