O otopark da yetmedi

Çanakkale’nin yükünü çeken, neredeyse 500 bin kişiye hizmet veren Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin otoparkı, günün her saati tam dolu. Vatandaşlar bir bu kadar daha otopark alanı olsa o da dolardı yorumlarında bulundular. Çanakkale’de otoparkın boyutu ne olursa olsun tam doluluk oranına ulaşıyor.

Otopark sorununu en çok hisseden illerden olan Çanakkale’de vatandaşlar her boş buldukları yere araç park etme geleneğini yaşatıyorlar. Kaldırım üstleri, otobüs cepleri, dükkan önleri, site çıkışları park edilmemesi gereken her yerde araç görmem mümkün. Böyle bir ortamda yeni devlet hastanesinin otoparkının da günün her saati dolu olduğu gözlendi.

Yenilendikten sonra geniş bir alanda hizmet vermeye başlayan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin bahçesinde araçlar için ayrılan otopark alanı takdir görmüştü. Kapasite olarak eski devlet hastanesinin kat be kat fazlası olan alanda doluluk oranı yine şaşırttı. İlçelerden gelenler, merkezde oturanlar, Kepez’de ikamet edenler derken, otopark alanı kısmen yetersiz kaldı ve vatandaşlar yol kenarlarına park etmeye başladılar.

Kentliler bir bu kadar daha alan olsa o da dolar yorumlarında bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com