“Algımızın bittiği yerde sonsuzluk başlar”

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde “Matematiksel Sonsuzluğun Peşinde” başlıklı sunum gerçekleştirildi. “Algımızın bittiği yerde sonsuzluk başlar” gibi kuramların üzerinde durulan sunumun konukları ise Çanakkale Matematiksel Bakış Platformu üyelerinden Alper Kutlu, Hasan Hüseyin Akis, Murat Çelik ve Oğuz Balcı oldu.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nin haberine göre; Çanakkale Matematiksel Bakış Platformu üyelerinden Alper Kutlu, Hasan Hüseyin Akis, Murat Çelik ve Oğuz Balcı, Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi tarafından gerçekleştirilen “Matematiksel Sonsuzluğun Peşinde” başlıklı sunumun konuğu oldu. Uzun yıllardır dost olan, matematik öğretmeni üyelerin kendi aralarında matematik hakkında konuşmalarını bir platforma taşıyarak birleşmeleri ve yakın zamanda da dernek haline gelme serüvenlerini paylaştıkları sunuda, ilk olarak Alper Kutlu paradoks kavramı üzerinden interaktif bir şekilde sunumunu gerçekleştirdi. Sohbete katılan konukların akıllarında soru işareti bırakan sunumunun ardından Hasan Hüseyin Akis matematik dehalarından örnekler vererek sonsuzluk kavramını “Algımızın bittiği yerde sonsuzluk başlar” kuramı üzerinden örneklerle açıkladı.

Çanakkale Matematiksel Bakış Derneğinin faaliyetlerinin sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilir olduğunun duyurusu yapılırken, bundan sonraki çalışmaların kayıt altına alınacağı ve paylaşılacağı bilgisi verildi. Etkinlik, Müze adına teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından sona erdi.