Ankara’da Bayramiç zirvesi

Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu ve Bayramiç muhtarları, geçtiğimiz gün Ankara’ya çıkarma yaptılar. Bayramiç heyeti, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun misafiri oldular.

Çanakkale’de son dönemde tarımsal ürünlerin isimleri artık daha net anılır oldu. Bölgede pamuk, susam tekrar dirilişe geçecek olurken, bağcılık özellikle Eceabat’ta tekrar popüler oldu. Yeni yatırımcılar tarafından bağcılık Eceabat’ta şahlanışa geçerken, Bayramiç’te de zeytinyağı ile ilgili çalışmalar başladı.

Bayramiç Ziraat Odası tarafından öncülük edilen çalışmalar neticesinde, bölgede zeytin ve zeytin üretiminde bulunan vatandaşlarla toplantılar ve istişareler artık daha sık yapılır oldu. Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu, tüm bu çalışmaların üzerine soluğu geçtiğimiz gün Ankara’da aldılar. Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve muhtarlardan oluşan kalabalık bir heyet, TBMM’de, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun misafiri oldular.

TBMM’de deyim yerindeyse Bayramiç zirvesi yapıldı.

Tunahan Ünsal