Uz’dan Gökhan’a sert sözler: “Ahde vefa yok!”

İyi Parti Ezine İlçe Kongresinde konuşma yapan Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Uz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a sert sözlerle yüklendi.

Çanakkale’nin İyi Parti genel merkezindeki temsilcisi olan GİK Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, ekonomiden, genel siyasete pek çok konuya değindiği konuşmasına yerel seçimler ile son verdi.

Yerel seçim sürecinde Millet İttifakı’nın çektiği zorlukları ve nihayetinde elde edilen başarıları uzun bir konuşma ile anlatan Çanakkaleli siyasetçi Uz; İstanbul, Ankara, Antalya gibi büyükşehirlerin kazanılmasındaki başarının İyi Parti’liler sayesinde olduğunu vurguladı.

“CHP ADAYININ KAZANMASI ZOR GÖRÜNÜYORDU”
Uz konuşmasının devamında, Çanakkale’de Cumhur İttifakı’na karşı çok başarılı olduklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Parti’lilere cevap vererek, “Siz tek başınıza olmadınız. İyi Parti ailesi olmasaydı, siz tarihte hiç bu kadar belediye görmemiştiniz. Yine de göremezsiniz. Biz Millet İttifakı Ruhu ile hareket ederken, bu ruha lütfen zarar vermeyin. Çünkü seçim öncesi Çanakkale Merkez anket sonuçlarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayının kazanması çok zor görünüyordu. Bu anket hem iktidar partisinin elinde hem bizim elimizde hem de CHP’nin elinde vardı. Seçim sonucunda, bizim desteğimiz ile Türkiye rekoru kıran ve seçilen Ülgür Gökhan oldu. Yüzde 61 ile…”

“80’E MERDİVEN DAYAMIŞ BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR”
“Sonra ne oldu? Bütün ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanları ile uyum içerisinde bir çalışmayı sürdürürken Çanakkale Belediyesi ile sürdüremiyoruz. Sebebi şu; ahde vefa yok! 80’e merdiven dayamış bir belediye başkanı var. Nasıl olsa bir daha belediye başkanı olmayacağım. Bu vefayı göstermesem de olur mantığı işliyor. Fakat bizlerin sorumluluğu bizlere bir paye veya koltuk verilsin diye değildi. Biz bunu hiç anlatamadık. Bizlerin sorumluluğu, sizlere sizden fazla oy taşıyan İyi Parti ailesinin, İyi Parti’ye oy verenlerin, gönül vermiş olanların getirdiği sorumluluk ile biz size yanlış yaptığımız noktada şerhimizi koyuyoruz. Belediye meclisi üyelerimizle, teşkilatlarımızla, ilçe ve il yöneticilerimizle şerhimizi koyuyoruz. Çünkü bu millet ittifakının adayıdır. Cumhuriyet Halk Partisi ne kadar oy verdiyse İyi Parti’liler de o kadar oy vermiştir. Yapılan her yanlışın da hesabını sorma hakkımız vardır. Ve bu hakkımızı da sonuna kadar kullanacağımızı buradan ilan ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Eylem Gözeldere