Ural “Ben de varım” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale örgütü 23 Şubat’ta, il başkanını seçmek üzere kongreye gidecek. Mevcut İl Başkanı İsmet Güneşhan, geçtiğimiz günlerde İl Başkanlığı’na “adayım” demişti. Cumartesi günü ise Metin Ümit Ural, “bu yarışta ben de varım” dedi… Güneşhan’a destek olan partililer Ural’a da yoğun bir şekilde destek verdi.

CHP’de son günlerde hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediyor. İl Kongresi öncesinde, adaylık açıklamaları ardı ardına geldi. İl Başkanlığı’na ilk adaylık açıklamasını İsmet Güneşhan yapmıştı. Cumartesi günü ise “Bu yarışta ben de varım” diyen Metin Ümit Ural, kalabalığa hitap etti. Gerçekleşen basın açıklamasına, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, ilçe örgüt başkanları ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

“Küskünleri ortadan kaldırmak için yola çıktık”

İl Başkan Adayı Metin Ümit Ural, “Parti içi kırgınlıkları, küskünlükleri ortadan kaldırmak, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusu içinde, kişilerin ve dar grupçu anlayışların şekillendirdiği siyasi yapılanmalara son vermek için yola çıktık.

“Ortak aklı işletmek için adayız”

Aslında bu adaylık bir yarış değil, bir bayrak değişimidir. Bizler Kurucu Önderimiz ve Partimizin İlk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik ve demokratik Cumhuriyete ve ilkelerine bağlı kalmak için adayız. Katılımcı siyaset ve ortak aklı işletmek için adayız. Hak, Hukuk, Adalet ve Özgürlük mücadelesini sözde değil, özde vermek için adayız. Emeğin en yüce değer olduğunun bilinciyle, emeğin, alın terinin hakkını alması için, emek sömürüsüne karşı çıkmak için adayız. Emek örgütleriyle, meslek örgütleriyle, demokratik kitle örgütleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, haklar, özgürlükler ve demokrasi mücadelesinde yan yana, omuz omuza olmak için adayız. Kazdağları ve Biga yarımadası başta olmak üzere, yaşam alanlarımızın korunması ve ekolojik yıkıma karşı tüm yaşam savunucuları ile birlikte mücadele etmek için adayız.

“Ülkemize hayırlı olsun”

Bu duygu ve düşüncelerle İl Başkanlığı Adaylık açıklamamın, Partimize, Çanakkale’mize ve Ülkemize hayırlı olmasını diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com