Güneşhan’dan gövde gösterisi

CHP İl Kongresi öncesinde adaylık heyecanı başladı. İlk adaylık açıklaması dün mevcut İl Başkanı İsmet Güneşhan tarafından yapıldı. Güneşhan, “Ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek için il başkanlığına bir kez daha adayım” dedi. Güneşhan’ın adaylık açıklamasına, soğuk ve karlı havaya rağmen, onlarca partili destek verdi. Güneşhan bir anlamda adaylık açıklaması ile gövde gösterisi yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi önümüzdeki günlerde İl Kongresi’ne gitmeye hazırlanıyor. İki adayın katılacağı seçimlerde birinci aday İsmet Güneşhan, şimdilik ikinci aday ise Metin Ümit Ural…

Mevcut İl Başkanı İsmet Güneşhan, dün İl Başkanlığı önünde Tarla Sokak’ta, saat 12.30’da adaylık açıklamasında bulundu. Açıklamaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, partililer ve belediye personelleri katıldı. Güneşhan bir anlamda gövde gösterisi yaptığı açıklamasında, desteklerinizi bekliyorum dedi.

“Onurla yürüttüğüm il başkanlığına bir kez daha adayım”
Güneşhan, partililere hitaben yapmış olduğu adaylık açıklamasında, “Ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek, geleceği birlikte inşa etmek ve iktidar yoluna bir taş daha koymak için gurur ve onurla yürüttüğüm Çanakkale il başkanlığına bir kez daha adayım. Desteklerinizi bekliyorum.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayacağız”
Geleceğimize sahip çıkmaya, doğa için, çevre için, Kazdağları için direnmeye devam edeceğiz. Hak, hukuk, adalet mücadelesinden bir adım geri atmayacağız. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayacağız.

“Çanakkale’de Cumhur İttifakı’na karşı birinci parti olduk”
Martın Sonu Bahar diyerek yola çıktığımız 31 Mart yerel seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de başarılı olduk. 11 Belediye Başkanlığını CHP olarak biz kazandık.

Yine 34 Meclis üyeli il Genel Meclisinde, 18 il Genel Meclis üyesi çıkartıp, tarihinde ilk defa çoğunluğu alarak tek başımıza iktidar olduk. Çanakkale’de, Cumhur ittifakına karşı birinci parti olduk” dedi.

Tunahan Ünsal