Ölçek’ten Yeni Kütüphaneye Ziyaret

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, kapılarını Çanakkaleli okuyuculara açan Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nin yeni binasını ziyaret etti.

Yeni kütüphane binasının Çanakkale’ye kazandırılmasından memnuniyet duyduklarını ifade eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve beraberindeki yöneticileri Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar karşıladı. Yeni kütüphane ile ilgili bilgi alan Ölçek, kütüphaneye üyelik işlemini de gerçekleştirdi.

Ölçek ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede; “Eski müze binamız 1985 yılında yapılmış bir binaydı. Troia müzemizin devreye girmesiyle bu alan boşaltılmıştı. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler ile Çanakkale’mize yakışır bir kütüphanenin buraya yapılmasının uygun olduğu görüşüne varıldı. Sayın vekillerimizin de desteğiyle bu alam şuan modern bir kütüphaneye kavuşturuldu. Bina 3 ana bölünmüş. İdari birimlerde yerel tarih kütüphanesi gibi önemli bir bölüm hizmete açılmış. Bunun yanında 200 metrekarelik çocuk bölümü de

çocuklarımızın hizmetine sunulmuş. Okuyucu salonları bölümünde engellilerimizde düşünülerek görme engelli bölümü oluşturulmuş. Binanın depo bölümü de değerlendirilerek 13 bin kitap bu alanda sergileniyor. 2019 yılında 65 bin kitabın bulunduğu, 17 bin üyenin

faydalandığı bilgisi de bizlere verildi. Buda bizleri oldukça mutlu etti. Buradan tüm Çanakkale halkını modern kütüphaneyi ziyaret etmeye davet ediyorum” dedi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com