Biga Turizmde Atağa Çıkacak

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, dün Biga’da bir dizi programa katıldı. Turan, son katıldığı program olan İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerinin açılışında Biga için önemli açıklamalarda bulundu. Biga’daki turizm eksikliğinin altını çizen Grup Başkanvekili Turan, “Büyük bir turizm potansiyeli olmasına rağmen, tarım ve sanayi kadar turizm ön plana çıkamamıştır. Turizm alanında çalışmalar yapacağız” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, dün Biga’da gün boyu süren birçok programa katıldı. Esnaf odaları temsilcileri ile bir araya gelen Bülent Turan, aynı zamanda muhtarları da ihmal etmedi. Toplumun her kesimi ile temaslarını sürdüren Grup Başkanvekili, çarşıda yaptığı ziyaretlerde, bir işyeri açılışına da katıldı.

“Bigalılara müjde”
Turan, son programında İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, içerisinde, GMKA’nın destekleri ile kurulan atölyelerin açılışına katıldı. Bülent Turan, burada yaptığı konuşmasında, Biga’nın turizm alanında donanımlı olduğuna ama sanayi ve tarım kadar, turizmin ön plana çıkamamasına değindi. Turan, önümüzdeki günlerde Biga’nın turizm alanında atağa çıkması için çalışmaların yapılacağını müjdeledi.

“Vatandaşlarımıza dokunmaya çalışıyoruz”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bugün Biga’da, vatandaşlarımıza dokunmaya çalışıyoruz. Cuma namazımızı, sizlerle beraber Çarşı Camii’nde kıldık. Ardından esnaf odalarımız ile bir toplantı yaptık. Ardından bir işyerimizin açılışını yaptık. Onun ardından, teşkilatımız ve muhtarlarımız ile çarşıda bir araya geldik, buluştuk. Şimdide her zaman meslek liselerine verdiğimiz desteğin göstergesi olarak, bu güzel atölyelerin açılışını yapmak için bir aradayız.

“Biga bizim için herhangi bir ilçe değil”
Biga bizim için her hangi bir ilçe değil. Biga, binlerce yıldan beri bu topraklarda var olmuş, özel bir ilçedir. Biga, Cumhuriyetimizin kuruluşunda özel kahramanlar çıkarmış, Mehmet Çavuş’un memleketi, Osmanlı Sancaktarları için özel bir ilçe… Biga’mız, sanayide ve tarımda adından söz ettiren, haklı olarak öne çıkan bir ilçemiz…

“Öne çıkma çalışması yapacağız”
Biga’mızda büyük bir turizm potansiyeli olmasına rağmen, tarım ve sanayi kadar, turizm ayağının öne çıkamadığı bir ilçemiz. Bu 4 yıl içerisinde, turizm alanında neler yapılırı, hangi alanlarda adıma atılırsa öne çıkarız çalışması yapacağız.

Bugün çok kıymetli bir okulumuzun töreninde bir aradayız. 2014 yılında nasip oldu, bu okulun temelini birlikte attık. 2015’te nasip oldu açılışını birlikte yaptık. Bugün’de Güney Marmara Kalkınma Ajansı’mızın desteğiyle, öğrencilerimize katma değer üretecek, bir projenin açılışını yapıyoruz. GESTAŞ’ta bu proje okulumuza destek olarak farklı alanlardaki iddiasını ortaya koymasına yardımcı oldu” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com