Meydan yepyeni bir görünüme sahip olacak

Yıllardır, İskele Meydanı’nda trafik sıkışıklığına neden olan dar yol nihayet genişletilecek. Belediye otobüslerinin, trafik akışını engellememeleri için düzenleme yapılacak. Düzenlemenin çalışmalarına başlandı.

Kentin en yoğun alanlarını başında gelen, İskele Meydanı’nda, trafik sıkışıklığı yıllardır yaşanan bir problemdi. Meydanda otobüs duraklarının yol üzerinde olması sebebiyle sıkışan trafiğe karşı bir önlem alındı. Cuma Pazarı’nın olduğu alanda bulunan, belediye otobüsleri için yer alan cep, İskele Meydanı’na da yapılacak. Yapılacak olan cepten sonra, halk otobüslerinin o cebe girerek, yol üzerine bekleme ve duraklama yapmalarının önüne geçilmiş olacak.

Çanakkale Belediyesi, bu konu ile vakit kaybetmeden, çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde başlayan düzenleme çalışmalarının 10 gün içersinde tamamlanması ön görülüyor… Öte yandan iş makinelerinin bölgede yer almaları neticesinde, taksi duraklarının yeri değiştirildi. Taksiler artık yolun diğer tarafından bekleme yapmaya başladılar.

Tunahan Ünsal