Ezine’ye TÜBİTAK’tan 350 bin TL’lik hibe!

TÜBİTAK, Avrupa Birliği Horizon 2020 Akıllı Şehirler ve Akıllı Binalar Projesi kapsamında, Ezine’de bulunan inşaat alanının kreş ve gündüz bakımevine dönüştürülmesi projesine geri ödemesiz olarak350 bin lira hibe desteği veriyor.

TÜBİTAK’ın Avrupa Birliği Horizon 2020 Akıllı Şehirler ve Akıllı Binalar Projesi kapsamında Türkiye’den İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hatay Dörtyol Belediyesi ve Ezine Belediyesi’ne hibe desteği veriyor.

ÜÇ BELEDİYEDEN BİRİ EZİNE
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel de bu sonuçtan gurur duyduğunu ifade ederek “Ufuk 2020(Horizon) Akıllı Şehirler ve Binalar Projesi Kapsamında İlçemiz Esentepe Mevkiindeki Bulunan İnşaat Alanımızın Kreş ve Gündüz Bakım Evine Dönüştürülüp İnşaatının Tamamlanabilmesi İçin Yapmış Olduğumuz Proje Başvurumuzun Başarılı Sonuçlanması Neticesinde TUBİTAK’tan 350.000.00 TL Geri Ödemesiz Hibe Desteği Aldık. Ezine’mize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Yüksel, ilçe için çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyerek “Sevdamız Ezine, vakit Ezine vakti’ sloganıyla yürüttüğümüz tüm çaba ve çalışmalarımızı gece gündüz demeden devam ettireceğiz. Her şey Ezine için” ifadelerine yer verdi.

Esra Çanlı