Dünya Türk kadınının gücünü gördü!

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’da gerçekleşen 2020 Tokyo Olimpiyatları voleybol elemelerinde, final maçında Almanya’yı yenen Filenin Sultanları, göğsümüzü kabartırken, Türk kadınının gücünü dünyaya bir kez daha göstermiş oldu.

Voleybol dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden olan Türkiye’de, son zamanlarda gerek yatırımlar, gerekse oyuncu kalitesi bir hayli üst sıralara çıktı. Voleybolda ekilen tohumlar sonuçlarını verdi ve Filenin Sultanları Tokyo yolcusu oldular.

2020 Tokyo Olimpiyatlarına katılmak üzere, geçtiğimiz günlerde Hollanda’da gerçekleşen elemelerde ter döken A milli kadın voleybol takımımız, muazzam bir başarıya imza attılar. Finalde Almanya ile karşılan ve sahadan 3-0, mutlak bir galibiyetle ayrılan sultanlar, Tokyo biletini kaptılar. Türkiye şimdiden 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın başlamasını merakla bekler oldular.

“BU BAŞARI BİRÇOK KİŞİYE MESAJ OLMUŞTUR!”
Eleme müsabakalarını takip etmek üzere, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yıldız da Hollanda’daydı. Müsabakaları takip eden Yıldız, geçtiğimiz gün Çanakkale’ye döndü. Yıldız, gazetemize yaptığı değerlendirmede, “Biz inançlıydık, kazanmayı düşünüyorduk. Tokyo’ya gitmeyi hedeflemiştik. Çok keyifli ve zor müsabakalar oynadık. Özellikle en zor karılaşmalardan birisi Polonya maçıydı. Polonya maçını 3-2 aldık. Polonya’dan sonra Almanya’yı, 3-0 net bir sonuçla yenerek, Tokyo yolcusu olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Türkiye’ye hayırlı olsun. Kadın voleybol milli takımımızın böyle bir başarı göstermesi günümüzde çok gerekliydi. Birçok kişiye mesaj olmuştur diye düşünüyorum.

Özellikle gurbetçilerin, Hollanda’daki karşılaşmalara olan ilgisi ile takdire şayandı. Salon hiç boş kalmadı ve biz sanki Ankara’da, İstanbul’da olduğumuz kadar rahattık” ifadelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com