Eski Meclis Üyesinden Anlamlı Öneri

Çanakkale Belediyesi’nin eski dönem belediye meclis üyesi olan Cem Belli, 2020 yılı “Avrupa Yılı Müzesi” adayı olan Troya Müzesi’nin tanıtımı için anlamlı bir öneride bulundu. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kurmaylarından Cem Belli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Troya Müzesi ve kent turizmi için değerlendirme yaparken müzenin yapımında emeği geçenlere de teşekkür etti. Belli, 2020 yılı “Avrupa Yılı Müzesi” adayı olan müzenin tanıtımı için hem il genel meclisi hem belediye meclisinin birer toplantısının müzede yapılması önerisinde bulundu.

“YETERİ KADAR ÇABA GÖSTERİYOR MUYUZ?”

Belli, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“TROYA MÜZESİ; Gerçekten çok güzel bir müze… Emeği geçenleri şöyle bir hatırlayıp Çanakkale adına teşekkür ederim. Ancak hem Belediyemiz, hem Valilik, İl Özel İdaresi, ilimiz ÇANAKKALE’ye turizm kenti vizyonu biçiyoruz. Ama yeteri kadar çaba gösteriyor muyuz?

Bence farkındalık yaratmak ve biraz daha bu konuya önem verdiklerini göstermek için İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi, sadece ÇANAKKALE gündemli konuların (imar hariç) görüşüldüğü birer meclis toplantısını Troya Müzesi’nde gerçekleştirmelidir. Ne dersiniz?”

Eylem Gözeldere