Perinçek: “Bekleyip göreceğiz!”

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Marmara Denizi peş peşe depremlerle sallandı. Marmara’da meydana gelen depremler bölgede endişe yarattı.

Marmara Denizi, geçtiğimiz sabah peş peşe meydana gelen depremlerle sallandı. Sabah 8.00 sularında meydana gelen depremlerle ilgili, Prof. Dr. Doğan Perinçek bir açıklama yayınladı.

Perinçek, şahsi sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Marmara’da deprem fırtınası… Sabah 6.3’de kıyıya yakın alanda başladı. 3 öncü depremi 2.8 büyüklükte deprem izledi. Ardından çok sayıda deprem ve bunlardan biri 2.9 büyüklüğünde… Devamında birde 2.8 büyüklükte deprem oldu.

“4 SAATTE 47 DEPREM”

Artçılar devam ediyor 4 saatte 47 deprem yaşandı. Deprem odaklarının genel doğrultusu KAF ana fayından farklı. Kuzey-kuzeydoğu – Güney-güneybatı uzanıyor. Depremlerin batı yönünde ilerlemesini engelleyen bir kütle varmış gibi yönünü Güneybatıya çevirdiği gözleniyor. Bu yönde devam edip Karabiga kıyılarına yakın alanlarda artçılar olacak mı? Bu depremler Biga Çan dolayı için bir uyarımı? Bekleyip göreceğiz” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal