ÇTSO’dan dolandırıcılığa dikkat ikazı!

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, dolandırıcılık vakaları ile ilgili bir duyuru paylaşıldı. ÇTSO bazı internet hesaplarından tarafımıza para yatırmanız istenmektedir. İncelemeler yapıldı bu faaliyetler dolandırıcılık faaliyetidir denildi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, geçtiğimiz gün bir uyarıda bulunuldu. ÇTSO tarafından yapılan uyarıda, bazı internet hesaplarından, Kanada’da çalışmak üzere iş tekliflerinin yapıldığı ve başvuru ücretlerinin ÇTSO’ya yatırılması gerektiği gibi bir mesaj yollandığı belirtildi.

ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal’ın imzası ile duyurulan, kamuoyu bilgilendirmesinde, konuyla ilgili, “T.C. Ticaret Bakanlığı  tarafından iletilen bir yazıda, son dönemde giderek artan bir şekilde dolandırıcılık amacıyla bazı internet hesaplarından vatandaşlara yönelik olarak Kanada’da çalışmak üzere yüksek ücretli iş tekliflerinin yapıldığı ve akabinde vize veya iş başvuru ücreti adı altında ödeme yapmalarının istendiği belirtilmektedir.

Yapılan araştırmalar neticesinde bu tür tekliflerin tamamının dolandırıcılık amaçlı olduğunun tespit edildiği ifade edilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com