Kar geliyor!

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre önümüzdeki hafta itibariyle sıcaklıklar daha da düşecek. Çanakkale merkez ve özellikle iç kesimlerde ise kar yağışı bekleniyor.

Çanakkale de tüm Türkiye gibi oldukça soğuk bir yeni yıl sabahına uyandı. Sıcaklıkların eksi derecelere dek düştüğü gökyüzünde ise henüz hafif sağanak hariç kar yağışı gözlenmedi. Fakat yapılan son hava durumu tahminlerine göre bu durum önümüzdeki hafta itibariyle tersine dönüyor. Sıcaklıklar -2, -3 derecelere dek düşerken pazartesi ve salı günü pek çok ilçe ve beldeyle birlikte merkezde de kar yağışı etkili olacak.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün duyurusuna göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale’nin iç kesimlerinde hafta boyu sağanak ve yer yer kar yağışı görülecek. Sıcaklıklar -3 dereceye dek düşerken gündüz hava sıcaklıkları da en düşük 4, en yüksek 12 derece olacak.

Esra Çanlı