“Geleceklerini çaldığınız gençlerin ahı çok ağır!”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in görev yaptığı zamanda sınavlarda yaşanan usulsüzlüğün kesinleşmesinin ardından sert açıklamalarda bulundu. Erkek, “Artık FETÖ’nün siyasi ayağını bulmak kolay! Ama geleceklerini çaldığınız gençlerin ahı çok ağır” ifadelerini kullandı.

2010’lu yıllarda Türkiye’de patlak veren sınav skandalları yüzünden pek çok genç mağdur olsa da dönemin ÖSYM Başkanı Ali Demir’in hakkındaki iddialar siyasi iktidarın ‘sınavlarda şaibe yok’ tutumu sebebi ile araştırılmamıştı. O dönem soruların FETÖ’culara verildiği yönündeki iddialar, yaşanan skandalın üzerinden geçen yaklaşık 9 yılın ardından kesinleşti.

“FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINI BULMAK KOLAY AMA…”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de yaşanan süreçte şimdiye dek sözlerinin kale alınmadığını dile getirerek, asıl sorumlunun o dönem bu iddialara kulaklarını tıkayanlar olduğunu söyledi. Erkek, gençlerin ahının ağır olduğunu belirterek “FETÖ ile aynı menzile yürürken, KPSS sorularının çalındığını söylediğimizde, Erdoğan bize hakaret edip, KPSS’nin şaibesiz ve temiz olduğunu savunuyordu. Geldiğimiz durum ortada. Artık FETÖ’nün siyasi ayağını bulmak kolay! Ama geleceklerini çaldığınız gençlerin ahı çok ağır” diye konuştu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com