Feribot, fırtınaya yarım saat dayanabildi!

Gökçeada’dan Kabatepe’ye giden, içinde ambulansın da bulunduğu bir feribot, yaşanan kuvvetli fırtına sebebi ile yarım saatin ardından tekrar Gökçeada’ya dönmek zorunda kaldı.

Kuzey Ege Denizi’nde etkili olan fırtına özellikle deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor. Dün ise bu aksama içinde ambulansın da yer aldığı bir feribotta gerçekleşti. Gökçeada ile Kabatepe arasında yolcu taşıyan GESTAŞ’a ait bir feribot, dün sabah her zamanki gibi yola çıkacaktı. Ancak önce kuvvetli fırtına sebebiyle feribotun sefer saati ertelendi, ardından ise yola çıkan feribot kuvvetli rüzgar nedeniyle yarım saat sonra tekrar Gökçeada’ya dönmek zorunda kaldı.

HASTANIN İMDADINA SAHİL GÜVENLİK KOŞTU

Öte yandan, feribotun içinde hasta taşıyan bir ambulans ve Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu’nun da bulunduğu öğrenildi. Feribot, yarım saatin ardından yeniden Gökçeada’ya dönerken elinde kesik bulunan Selçuk Akar isimli vatandaşın yardımına ise Sahil Güvenlik ekipleri koştu. Akar, önce Gökçeada’dan Kabatepe’ye götürüldü. Ardından ise ambulansa bindirilip, Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com