Kahvede yeni soluk: Değirmenlik Casamia

Kentin ve siyasetin tanınan ismi Avukat Erdal Gezen’in işletmeciliğinde açılan ve sıcak atmosferi ile kısa zamanda adından söz ettiren Değirmenlik Casamia isimli kafeteryanın tadım günü, geçtiğimiz gün yoğun katılımla gerçekleştirildi. Çanakkale Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili olan Gezen, yaklaşık bir ay önce demosu açılan ve yoğunluklu olarak kahve üzerine satış yapan işletmeden güzel geri dönüşler aldıklarını ifade ederek, “Çanakkalelilerin kafemize ilgisinden oldukça memnunuz. Yaklaşık 30 çeşit sıcak ürün çıkartıyoruz, ki soslarımızın reçetesini dahi dışarıdan yazdırıyoruz. Farklı bir sektörde olmamıza rağmen, deneyimli ekibimizle başarılı olacağımızı umuyorum” diye konuştu.

Değirmenlik Sokak’ta bir ay kadar önce demosu açılan ve geçtiğimiz gün ise yapılan tadım günleriyle tanıtımı yapılan Değirmenlik Casamia isimli kafeterya işletmesi, sıcak atmosferi, deneyimli kadrosu ve işinin ehli baristalarıyla kahve dünyasına yeni soluk getireceğe benziyor.

Kafeteryanın işletme sahibi ve aynı zamanda Çanakkale Belediye Başkanvekili olan Av. Erdal Gezen de geçtiğimiz gün yapılan tadım gününde konuklarını ağırlayarak kafeteryasını tanıttı. CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, CHP’li meclis üyeleri, siyasiler, iş dünyasından önemli isimler, davetliler ve çok sayıda vatandaş tadım gününde hazır bulundu.

Salep, kahve, sıcak çikolata ikramı yapılarak kafeteryanın tanıtımının yapıldığı tadım gününde GÜNDEM’e konuşan Erdal Gezen ise şu ana dek vatandaşlardan aldığı geri dönüşlerden oldukça memnun olduğunu dile getirerek şöyle dedi:

“TEVECCÜH GÖRÜYORUZ”

“Bir ay önce demomuzu açtık. Sosların reçetesi bile dışarıda yazıldı. Deneyimli bir ekibiz ve kısa süre içinde de başarılı olduk. Vatandaşlardan teveccüh görüyoruz, diyebilirim. Çanakkale merkezde olmanın da avantajı var açıkçası. Aynı zamanda işin başında tecrübeli arkadaşlarımız var. Zaten şirket üzerinden çalışıyoruz. Fraklı bir sektör olmasına rağmen başarılı oluruz, diyorum. İlk açıldığımız günden teveccühü hissettik ama bu sürecin devamlılık da arz emesi lazım. Avukatlık mesleğindeki 32 yıldan sonra bu sektörde de bunun yansımasını görürüz diye umuyorum.”

“BRİ HAFTADIR YABANCI MİSAFİR AĞIRLIYORUZ”

“Mutfağımız oldukça çeşitli; Salata, tost, soğuk sandviç, tatlılar, her biri aynı firmaya ait 30’a yakın sıcak ürün çıkarıyoruz. Üçüncü nesil kahvemiz var, baristamız var. Talep de oldukça güzel, son bir haftadır Çanakkale’de yabancı misafir ağırlıyoruz. Bu da bize keyif veriyor.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com